נתניהו ומנוצ'ין

נתניהו: איראן תייצר טילי שיוט שיגיעו גם לישראל

רה"מ נפגש עם שר האוצר האמריקני והבהיר כי יש צורך בהגברת המאבק מול איראן ובהגברת הסנקציות נגדה. איראן היא איום קיומי על השלום במזרח התיכון", אמר נתניהו לעמיתו
עמיחי שטיין
28 באוקטובר 2019
13:25

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (שני) עם שר האוצר של ארצות הברית סטיב מנוצ'ין. נתניהו ציין כי איראן הציבה טילי שיוט שיכולים להגיע לכל יעד במזרח התיכון, גם לישראל. "איראן היא איום קיומי על השלום במזרח התיכון", אמר נתניהו לשר האמריקני.

תקציב הביטחון הפך לאצבע בעין של משלם המסים - לפרשנות של שאול אמסטרדמסקי

ראש הממשלה הבהיר כי יש צורך בהגברת המאבק מול איראן ובהגברת הסנקציות נגדה. "אני מעודד את ארצות הברית להשית סנקציות נוספות", אמר נתניהו והדגיש כי הוא ועמיתו ידונו בשאלה הזו.

נתניהו שב ובירך את נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ על חיסולו של מנהיג דאעש אבו בכר אל-בגדאדי. "המאבק נמשך, גם מול השיעים באיראן", אמר.


נתניהו אמר אתמול כי דבריו ודברי הרמטכ"ל אביב כוכבי בדבר עימות צבאי אפשרי אינם ספין ולכן המצב מחייב ממשלת אחדות רחבה. בפתח ישיבת הממשלה אמר נתניהו כי המזרח התיכון שוב עובר טלטלה, ושעיראק לבנון וסוריה סוערות.

"הכוח ששירת אותנו עד עכשיו חייב להתעצם בהמשך מול כל הכוחות, זה מחייב החלטות קשות מאוד. מה שנאמר על ידי והרמטכ"ל זה לא ספין, זה שיקוף של המציאות, של אתגרי ההווה והעתיד הקרוב. צריך להחליט החלטות קשות שמחייבות ממשלה עם כתפיים רחבות. לכן החשיבות ביצירת ממשלת אחדות רחבה היא שאלה לאומית וביטחונית ולא פוליטית", הוסיף נתניהו.

בשבוע שעבר הזהיר הרמטכ"ל מפני הידרדרות לעימות בתקופה הקרובה בשל השינויים במזרח התיכון. "בגזרה הצפונית והדרומית המצב מתוח ושברירי, ועלול להידרדר לעימות, חרף העובדה שאויבנו אינם מעוניינים במלחמה", אמר כוכבי. "ישראל מתמודדת כיום עם מספר רב של זירות ואויבים בו זמנית".