מתוך תיעוד הקטטה בבאר שבע

הקטטה בדרום: שניים מחיילי נצח יהודה הודו שהכו בדואים

הלוחמים הודו שדרכו את נשקם באופן מאיים במהלך הקטטה בתחנת הדלק בבאר שבע לפני כשבועיים. בית הדין הצבאי ביפו האריך את מעצרם של שניים מהחיילים עד מחר, ושמונה מהם עד ליום רביעי. אביו של אחד מהלוחמים איים על התובע הכללי במהלך הדיון: "תתכונן לשבת איתם בכלא"
משה שטיינמץ
28 באוקטובר 2019
19:39
עודכן ב 22:52

המעצרים בנצח יהודה: שניים מלוחמי הנח"ל החרדי שנעצרו בחשד למעורבות בקטטה עם בדואים בתחנת הדלק בבאר שבע הודו בחקירתם שדרכו נשק באופן מאיים ואף הודו שהכו את הצעירים. במצ"ח חושדים שהחיילים תיאמו עדויות ושיבשו את החקירה. בין האירוע למעצרם של הלוחמים חלף שבוע.

בית הדין הצבאי ביפו האריך את מעצרם של שניים מהלוחמים עד מחר ושל שמונה מהם עד ליום רביעי. במהלך הדיון ניגש אביו של אחד מהחיילים אל התובע הצבאי ואיים: "תתכונן לשבת איתם בכלא". השופט כתב על התקרית, שהתרחשה בזמן שהיה בהפסקה, בשולי החלטתו: "בשל הנסיבות לא ינקטו צעדים כלשהם בעניין זה אך הפעם".

14 לוחמים מגדוד הנח"ל החרדי בחטיבת כפיר, נעצרו ביום שלישי האחרון על ידי המשטרה הצבאית, בחשד שתקפו קבוצת בדואים בקטטה בתחנת דלק באזור באר שבע לפני מספר ימים. כמה מהחיילים שהיו מעורבים בתקרית זומנו לחקירה – ובסיומה נעצרו.