אוריך, ארכיון
צילום: פלאש 90

אוריך ליועמ"ש: נערך חיפוש לא חוקי בטלפון שלי

דובר הליכוד טען במכתב למנדלבליט: עיינו בחומרים שלא קשורים לחקירה • היועמ"ש ביקש את התייחסות המשטרה לטענות. ממשרד המשפטים נמסר: הפניה מטופלת כמקובל • נתניהו תקף בטוויטר: "החרמת הטלפונים - פיגוע בדמוקרטיה הישראלית"
רועי ינובסקי, גילי כהן ותמר אלמוג
28 באוקטובר 2019
20:28
עודכן ב 22:17

דובר הליכוד יונתן אוריך, שנעצר בחשד להטרדת עד המדינה שלמה פילבר, פנה היום (שני) במכתב ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, באמצעות עורכת דינו, וטען: "נערך חיפוש לא חוקי בטלפון שלי בחקירה". היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ביקש את התייחסות המשטרה לטענות. ממשרד המשפטים נמסר: הפניה מטופלת כמקובל. 

לדברי אוריך, במהלך החקירה הוא התבקש להראות התכתבות שלו ביום שבו נשלח הרכב לביתו של פילבר, אולם החוקרת לא אמרה לו שהוא יכול לסרב לחיפוש לפי ההלכה והפסיקה. כמו כן, נטען במכתב, הוא הבחין כי מעיינים בתכתובות שלו מחודש לפני האירוע ומחודש אחרי, ובדברים שאינם קשורים לחקירה.  שעות של חקירה והחרמת טלפונים: כל הפרטים בפרשת הטרדת עד המדינה

ראש הממשלה בנימין נתניהו צייץ הערב בחשבון הטוויטר שלו: "‏החרמת הטלפונים של יועצי הקרובים היא פיגוע בדמוקרטיה הישראלית ובזכות לפרטיות שעומדת לכל אזרח. אנחנו לא חיים במשטר אפל ואסור לנהוג כך. המטרה היא להלך אימים על סביבתי הקרובה ובדרך זו לשלול את יכולתי להגיב למבול ההדלפות הפליליות שנמשך נגדי ללא הפסקה".

מפרטים נוספים על הפרשה עולה כי פילבר דיווח לאורך התקופה על מספר התקלויות או התנכלויות לכאורה לו ולמשפחתו, בעיקר ברשתות החברתיות. פילבר נמצא כל הזמן עם צוות החקירה, כמקובל לגבי עד מדינה. המקרה שנחקר כעת החל בדיווח כזה. מטעמו של פילבר טוענים שלא הגיש תלונה, אלא דיווח במסגרת שגרתית. במערכת אכיפת החוק קוראים לזה תלונה. בעקבות העדויות עלו השמות של בכירים המקורבים לראש הממשלה – אז יידעו את היועץ המשפטי לממשלה ואת פרקליט המדינה בשל הרגישות.