ההרס באזור החיסול של אל בגדאדי
צילום: אי-פי

גורם במשרד החוץ האמריקני: חיסלנו את דובר דאעש

על פי אותו גורם אבו-חסן אל-מוהג'יר חוסל שעות לאחר חיסולו של אל-בגדאדי. האמריקנים ראו במוהג'יר יורש אפשרי לאל בגדאדי. מפקד הכוחות הכורדים: איתור מיקומו של מנהיג דאעש נעשה בזכות מקור עמוק במעגל הפנימי שלו, ששהה יחד איתו במתחם שבו חוסל
בן יניב
29 באוקטובר 2019
09:25

גורם במשרד החוץ האמריקני אישר היום (שלישי) שהכוחות האמריקניים חיסלו את דובר דאעש אבו-חסן אל-מוהג'יר, בפעולה שהתרחשה שעות לאחר חיסולו המוצלח של אבו בכר אל-בגדאדי. על פי אותו גורם, ארצות הברית ראתה במוהג'יר את אחד מהיורשים האפשריים לבגדאדי.

בתוך כך, מפקד הכוחות הכורדיים מזלום עבדי אמר בריאיון לרשת פוקס הלילה כי איתור מיקומו של מנהיג ארגון המדינה האסלאמית "נעשה בזכות מקור עמוק במעגל הפנימי של אל-בגדאדי". מזלום סיפר כי אותו מקור שהה יחד עם אל-בגדאדי באותו מתחם שבו חוסל.

על פי עבדי, המקור הוצא בשלום על ידי הכוחות האמריקניים וכי זה אותו מקור שעדכן בחודש מאי כי אל-בגדאדי עבר לאזור אידליב. הוא סיפר לכורדים על פרטי המתחם, מספר האנשים ששהו במקום, קיומן של מנהרות ושאל-בגדאדי תכנן לעבור מהמקום - מה שזירז את הוצאת המבצע לפועל. 

במהלך הלילה, חשף נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ את תמונתו של אחד מהכלבים שלקחו חלק במבצע, והביאו לחיסולו של אל-בגדאדי. טראמפ פרסם את תמונת הכלב בעמוד הטוויטר שלו וכתב: "הסרנו את הסיווג מעל לתמונתו של הכלב הנהדר הזה, שעשה כזו עבודה טובה בלכידתו וחיסולו של מנהיג דאעש אבו בכר אל-בגדאדי". הגנרל האמריקני מארק מילי אמר כי עדיין אי אפשר לחשוף את שמו של הכלב.

אל בגדאדי חוסל במהלך הלילה שבין שבת לראשון במעוזו שבסוריה. שעות לפני ההודעה הרשמית, טראמפ כתב בחשבון הטוויטר שלו כי "משהו גדול מאוד קרה עכשיו". עוד דווח כי הנשיא האמריקני אישר לפני כשבוע את הפעולה המיוחדת.