נשיא המדינה באזכרת רחבעם זאבי
צילום: קובי גדעון / לע"מ

פלמח זאבי: זה לא אנושי ולא יהודי להטיל רפש על מת שקבור כ-15 שנה

בנו של השר לשעבר רחבעם זאבי תקף את התקשורת ואת מפלגות השמאל, בטקס האזכרה הממלכתי לאביו. נתניהו הצהיר כי עבודות להקמת מרכז הנצחה לזאבי בשומרון יחלו בחודשים הקרובים
ורד פלמן
29 באוקטובר 2019
17:10

טקס האזכרה הממלכתי במלאת 18 שנה להירצחו של השר לשעבר והאלוף במיל' רחבעם זאבי (גנדי) התקיים היום (שלישי) בה הרצל בירושלים. בטקס נשאו דברים נשיא המדינה, ראש הממשלה וכן פלמח זאבי, בנו של השר לשעבר. זאבי תקף בדבריו את כלי התקשורת ואת מפלגות השמאל, זאת על רקע הטענות על הטרדות מיניות שביצע אביו, ושעלו בתחקיר התכנית "עובדה" לפני כשלוש שנים.

"את התכנית 'עובדה' לא עניינה תרומתו של זאבי למדינה, ולא את היותו סמל לריבונות", אמר הבן. "האם זה אנושי, או יהודי, להטיל רפש במת שקבור 15 שנה?". פלמח זאבי גם ביקר את מפלגת מרצ על כך שהיא "מבקרת את קברו של ערפאת אך מחרימה את הישיבה בכנסת לזכרו של גנדי".

ראש הממשלה בנימין נתניהו, שמשרדו אמון על הנצחתו של זאבי, אמר כי עבודות להקמה של מרכז הנצחה לזכרו יחלו בעוד מספר חודשים: "התכנית לבניית מרכז הנצחה לזאבי בשומרון מתקדמת. נחתם הסכם התקשרות עם המועצה, והעבודות יחלו בעוד מספר חודשים".

נשיא המדינה ראובן ריבלין הדגיש בדבריו כי זאבי נרצח לא רק בשל דעותיו הלאומיות, אלא בעיקר על רקע היותו שר בממשלת ישראל: "גנדי נרצח בעיקר כי היה שר בממשלת ישראל. מנציגי הרשות המבצעת, חבר כנסת ומנהיג בישראל. היריות שנורו על גנדי כוונו לדגל של כולנו במטרה להורידו לחצי התורן ולסמן כי מנהיגינו פגיעים וחשופים".