נתניהו וגנץ
צילום: פלאש 90

בליכוד מציעים לכחול לבן: רה"מ יוכל לפטר שר רק בהסכמת ממלא המקום

בליכוד מבקשים להרגיע את החשש של כחול לבן מפני סירוב של נתניהו לקיים את הסכם הרוטציה. בליכוד שבו והבהירו כי יציאה לנבצרות של רה"מ תקרה רק לאחר הרשעה בערכאה ראשונה או לכל המוקדם בשלב תחילת העדויות או שלב ההוכחות במשפט
זאב קם
30 באוקטובר 2019
09:44

המאמצים להרכבת הממשלה: בליכוד מוכנים להעניק לכחול לבן ערבות למימוש רוטציה עתידית בין נתניהו וגנץ ובאשר ליציאתו של נתניהו לנבצרות במקרה שיוגש נגדו כתב אישום. זאת במטרה לשכנע את כחול לבן להיכנס לממשלת האחדות עם בלוק מפלגות הימין. בליכוד ערים לחשש שהביעו בכחול לבן ולפיו נתניהו יפטר את שרי כחול לבן ויוביל לבחירות רגע לפני שיהיה אמור לצאת לנבצרות או רגע לפני קיום הרוטציה. כדי להרגיע את כחול לבן בליכוד מוכנים כעת לקבוע בחוק שראש ממשלה לא יוכל לפטר שר ללא הסכמת ממלא מקום ראש הממשלה, כלומר ללא הסכמתו של גנץ.


לגבי שאלת הנבצרות, הבהירו בליכוד לצוות של כחול לבן שמבחינתם היציאה לנבצרות יכולה לקרות רק לאחר הרשעה בערכאה ראשונה או לכל המוקדם בשלב תחילת העדויות או שלב ההוכחות במשפט. כלומר עמוק בתוך המשפט עצמו ולא בתחילתו. בכחול לבן דורשים יציאה לנבצרות מיד עם ההחלטה על כתב אישום וזו הסיבה המרכזית לפער שקיים כרגע בשיחות בין שתי המפלגות.