סלומון טקה

העליון דחה את בקשת משפחת סלומון טקה לעיין בחומרי החקירה

משפחת טקה ביקשה לבחון את החומרים עוד לפני שתתקבל ההחלטה האם להגיש כתב אישום נגד השוטר היורה
חן ביאר
30 באוקטובר 2019
11:03

פרשת הירי בסלמון טקה: בית המשפט העליון דחה היום (רביעי) את בקשת משפחת טקה לעיין בחומרי החקירה טרם ההחלטה האם להגיש כתב אישום נגד השוטר היורה. 

משפחת טקה מסרה בתגובה באמצעות עורכי דינה כי היא מצרה על הפסיקה מבלי שיתקיים דיון בנוכחות המשפחה ובאי כוחה, ועל כך שפסק הדין אינו מתייחס למכלול הטענות שהועלו בעתירה. "יחד עם זאת, אנו מכבדים את פסק הדין. פסק הדין משאיר פתח לשוב ולעתור, לאחר קבלת ההחלטה בדבר העמדה לדין, והדבר יישקל בבוא העת. יצוין, כי משפחת טקה עודנה ממתינה לעדכון בדבר תוצאות הבדיקות וההליכים על קיומם הצהירו מח"ש והפרקליטות, לענין חקירת ההדלפות המגמתיות מגופי החקירה, וההתבטאויות בכלי התקשורת, של ד"ר חן קוגל, ראש המכון לרפואה משפטית".

שלשום התעמתו מפגינים פעילי מחאת "באים לאחראים" עם ראשת המחלקה לחקירות שוטרים, קרן בר מנחם, במהלך כינוס  שעסק ביחסה של החברה הישראלית לקהילת יוצאי אתיופיה. הכינוס הופסק לאחר שהמפגינים קראו בגנותה ודרשו ממנה לפרסם את חומרי החקירה ולהגיע להחלטה בתיק. 


כמה מהמפגינים עיכבו את בר מנחם, וזו ביקשה לשבת ביחידות עם אחותו של סלמון טקה שנלוותה אליהם. במהלך השיחה בין השתיים אמרה בר מנחם: "אני מבטיחה לך פגישה אישית. אני מסתכלת לך בעיניים. זאת לא הדרך".