ד"ר מרדכי קידר, אמש
צילום: מתוך דף הטוויטר של יוסף הכהן

קידר: "אם האוניברסיטה תזמן אותי לוועדת משמעת - אתפטר"

בעקבות דבריו על רצח רבין: אוניברסיטת בר אילן השעתה נסיעתו. באוניברסיטה בה משמש קידר מרצה במחלקה לערבית, מקיימת דיונים במטרה להחליט כיצד לנהוג
אוריה אלקיים
30 באוקטובר 2019
14:37

דוקטור מרדכי קידר אמר היום (רביעי) לכאן חדשות על כוונת אוניברסיטת בר אילן לזמנו לוועדת המשמעת: "אם יזמינו אותי לוועדת משמעת - אגיש מכתב התפטרות באותו רגע". קידר הוסיף "שראש המחלקה תתחיל לחפש מרצה מחליף".

דבריו של קידר נאמרו לאחר שהאוניברסיטה הודיעה על השעיית נסיעתו של דוקטור מרדכי קידר לדרום אמריקה, במסגרתה אמור היה לייצג את המוסד. בעקבות דבריו של קידר אמש בהפגנת הימין בפתח תקווה, מקיימת האוניברסיטה דיונים במטרה להחליט כיצד לנהוג.

בדברים שנשא אמש קידר, המשמש מרצה במחלקה לערבית באוניברסיטת בר אילן, תמך קידר בתיאוריית הקונספירציה שלפיה יגאל עמיר לא רצח את ראש הממשלה המנוח יצחק רבין. בנאומו אמר קידר: "מי שרצח את רבין היה אדם שראשי התיבות של שמו זה י"ר, לא יצחק רבין. מי שעמד מאחורי העניין הזה הוא כנראה פוליטיקאי מוביל שרצה לחסל את יצחק רבין מכיוון שרצה לצאת מהסכמי אוסלו".


ראש הממשלה בנימין נתניהו גינה את הדברים ומטעמו נמסר: "ראש הממשלה נתניהו מגנה את דברי ההבל ביחס ליגאל עמיר, רוצחו של יצחק רבין".

מאוניברסיטת בר אילן נמסר: "הנהלת האוניברסיטה מגנה בכל תוקף את הדברים של ד"ר קידר. הדברים נאמרו על דעתו בלבד ואינם מייצגים את האוניברסיטה ואנשיה. אנו סבורים שאין מקום להתבטאויות מסוג זה בחברה הישראלית".