אפשטין

אפשטין התאבד? פתולוג אמריקני סבור שמדובר ברצח

לטענת הפתולוג הוותיק, הממצאים מצביעים על כך שהמיליארדר נרצח בחנק: "לא ראיתי במשך 50 שנות הקריירה שלי שברים מסוג זה שנגרמו מהתאבדות"
גיא בריצמן
30 באוקטובר 2019
18:40

פרשת ג'פרי אפשטין: הפתולוג והחוקר הרפואי לשעבר של עיריית ניו יורק, דוקטור מייקל ביידן, אמר היום (רביעי) לרשת פוקס ניוז כי הסימנים שנמצאו על גופתו של המיליארדר ועבריין המין ג'פרי אפשטין מצביעים על כך שהוא נרצח. זאת בניגוד לפסק הדין הרשמי שקבע כי התאבד בתא המאסר שלו במנהטן בחודש אוגוסט האחרון. ד"ר ביידן נשכר על ידי אחיו של אפשטיין כדי לפקח על נתיחת גופתו של המיליארדר.

הפתולוג הוותיק, שבחן תיקים מתוקשרים ומורכבים במשך 50 שנה, בהם התיק המסוקר של או ג'יי סימפסון, טוען שממצאי נתיחת הגופה מצביעים על כך שאפשטין ככל הנראה נרצח בחנק מכוון. הוא ציין שלמיליארדר נוצרו שני שברים משני צדי הגרון באזור הגרוגרת ועוד שבר מעליה. "שלושת השברים האלה משונים באופן יוצא דופן בהתאבדות בתלייה – ונפוצים ברצח שנגרם מחנק", אמר.

הוא הוסיף כי על אף שאין לו מספיק מידע כדי לקבוע זאת באופן חד משמעי – אין ספק שמיקום השברים הוא נדיר. "לא ראיתי במשך 50 שנות הקריירה שלי שברים מסוג זה שנגרמו מהתאבדות", סיכם הפתולוג בן ה־85.