דניאל סיריוטי, כתב ישראל היום שהותקף
צילום: ישראל היום

תקיפת כתב ישראל היום: תושב קריית אתא נעצר

בית המשפט האריך את מעצרו של החשוד, צעיר כבן 20, בתקיפת העיתונאי דניאל סיריוטי. סניגורו של החשוד טען בדיון כי הכתב משך באוזניו ופאותיו של הצעיר
מיכל וסרמן
31 באוקטובר 2019
08:53
עודכן ב 15:28

המשטרה עצרה אמש (רביעי) תושב קריית אתא כבן 20 בחשד לתקיפת כתב ישראל היום דניאל סיריוטי, בשבת האחרונה בעיר. בית משפט השלום בקריות האריך את מעצר החשוד עד מחר.

סניגורו של החשוד טען בדיון שהוא רכב על אופניים סמוך למקום שבו נסע הכתב ברכבו, והחל ביניהם ויכוח אלים על השימוש בדרך. במהלך הוויכוח, טין עורך הדין, משך הכתב באוזניו ופאותיו של החשוד. עוד אמר הסניגור שהחשוד הגיש תלונה נגד הכתב אך לא נפתחה חקירה.

לפי החשד, סיריוטי הותקף על ידי כמה צעירים בשל היותו עיתונאי. לאחר התקיפה, כתב ישראל היום אושפז בבית החולים רמב"ם בחיפה, שם אובחן כסובל מזעזוע מוח קל, ומחבלות משמעותיות בגופו. "איבדתי שש שיניים והגוף כואב. מזל שהצלחתי להגן על הבטן מדקירה משמעותית", אמר סיריוטי.

על נסיבות התקיפה סיפר העיתונאי: "הלכתי לבית משפחה של הרוגה בתאונת דרכים. הלכתי כדי לנסות לתאם ריאיון. חבורה של כמה צעירים ישבו בקצה הרחוב. חשוב לציין שאין להם שום קשר למשפחת ההרוגה. הם הבחינו שעל הרכב שלי יש מדבקת עיתונות. שאלו אם אני עיתונאי. התחילו לקלל.

"הרגשתי אגרוף לפרצוף בזמן שישבתי ברכב. יצאתי החוצה. התגודדו סביבי 7-6 חבר'ה שהתחילו להרביץ לי. אחד הוציא אולר וניסה לדקור אותי בבטן. גוננתי על עצמי ונדקרתי באצבע. השאר הרביצו לי בפנים, שברו לי שיניים. הגיע מישהו עם דוקרן והם צעקו 'תדקור אותו, תדקור אותו'".