יגאל עמיר רוצח ראש הממשלה רבין
צילום: פלאש 90

חגי עמיר בעקבות הסערה: נבקש משפט חוזר ליגאל

אחיו של רוצח ראש הממשלה הסביר בפייסבוק: "רבין לא הגיב לירי". לדבריו, "בשנים האחרונות יש מסמכים שמעידים על מעורבות של אחרים"
מערכת כאן חדשות
31 באוקטובר 2019
09:50

חגי עמיר הודיע היום (חמישי) כי הוא פועל להגיש בקשה למשפט חוזר לאחיו שרצח את יצחק רבין. בפוסט שכתב בעמוד הפייסבוק תחת השם הבדוי עמנואל גולדשטיין, כתב אחיו של יגאל עמיר כי הם פועלים לגבש את העובדות שעליהן תסתמך הבקשה, והסביר: "בשנים האחרונות שיש כל מיני מסמכים שמעידים על מעורבות של אחרים, עמיר הגיש בקשה למשפט חוזר שנדחתה. עכשיו עובדים על בקשה נוספת, אלה העובדות".

"יגאל עמיר אכן ירה כדי לנטרל את רבין ולעצור את אוסלו. העובדות הן שרבין כלל לא הגיב לירי למרות שמדובר בכדורי הולופויינט שכוונו לעמוד השדרה ממרחק של חצי מטר לכל היותר. הוא חשב שיש איזו תקלה ולכן ירה עוד פעמיים. כל הירי היה במצב עמידה גם שלו וגם של רבין, מעבר לזה הוא לא יודע כלום", הוסיף עמיר בפוסט.

ביום שלישי האחרון עורר ד"ר מרדכי קידר סערה כשתמך בתיאוריה לפיה יגאל עמיר לא רצח את ראש הממשלה המנוח יצחק רבין. בנאומו בהפגנת הימין אמר קידר: "מי שרצח את רבין היה אדם שראשי התיבות של שמו זה י"ר, לא יצחק רבין. מי שעמד מאחורי העניין הזה הוא כנראה פוליטיקאי מוביל שרצה לחסל את יצחק רבין מכיוון שרצה לצאת מהסכמי אוסלו".