ד"ר מרדכי קידר
צילום: Arielinson, מתוך ויקיפדיה

אלפים הביעו תמיכה בעצומה בעד ד"ר מרדכי קידר

תא הסטודנטים של "אם תרצו" באוניברסיטת בר אילן החל במהלך. בעצומה נכתב: "קידר השקיע מזמנו ללא הרף כדי להגן על המדינה בעוד שבאקדמיה שורצים בכירים שמכלים את זמנם בהשמצת המדינה ותמיכה בארגון החרם נגדה". מהנהלת האוניברסיטה נמסר שהעצומה לא הגיעה לידיהם
אוריה אלקיים ולירן כוג'הינוף
31 באוקטובר 2019
11:05

תא הסטודנטים אם תרצו באוניברסיטת בר אילן פרסם היום (חמישי) עצומה למען ד"ר מרדכי קידר, בעקבות זימונו לשימוע על ידי הנהלת המוסד. אלפי אנשים הביעו תמיכה. כותרת העצומה "אזרחי ישראל תומכים בקידר, לוחם ההסברה של מדינת ישראל. בעצומה נכתב כי "קידר השקיע מזמנו ללא הרף כדי להגן על המדינה בעוד שבאקדמיה שורצים בכירים שמכלים את זמנם בהשמצת המדינה ותמיכה בארגון החרם נגדה". מהנהלת בר אילן נמסר שהעצומה לא הגיעה לידיה.

מוקדם יותר הבוקר, רקטור אוניברסיטת בר אילן, פרופסור מרים פאוסט, התייחסה לראשונה להשעייתו של קידר, שתמך שלשום בתאוריה כי יגאל עמיר לא רצח את יצחק רבין. "יש פה משהו בעייתי - אדם עומד באירוע פומבי ומשייך עצמו לאוניברסיטה ומציג מצג שווא ללא ביסוס מחקרי", אמרה בריאיון לירון דקל ועמית סגל בתוכנית "דקל-סגל" בכאן רשת ב. פאוסט הוסיפה כי "אם הוא היה אומר 'לדעתי' לא הייתה שום בעיה עם דבריו מבחינת האוניברסיטה".

אתמול התייחס ד"ר קידר בכאן חדשות לכוונת אוניברסיטת בר אילן לזמנו לוועדת משמעת והכריז: "אם יזמינו אותי לוועדת משמעת - אגיש מכתב התפטרות באותו רגע". קידר הבהיר כי "ראש המחלקה תתחיל לחפש מרצה מחליף".

בדברים שנשא קידר, המשמש מרצה במחלקה לערבית באוניברסיטת בר אילן, הוא תמך בתיאוריית הקונספירציה שלפיה יגאל עמיר לא רצח את ראש הממשלה המנוח יצחק רבין. בנאומו אמר קידר: "מי שרצח את רבין היה אדם שראשי התיבות של שמו זה י"ר, לא יצחק רבין. מי שעמד מאחורי העניין הזה הוא כנראה פוליטיקאי מוביל שרצה לחסל את יצחק רבין מכיוון שרצה לצאת מהסכמי אוסלו".