דיב עוודאללה הנאשם בתעללות ותקיפה של קשישה

"היכה אותה בפניה ובראשה": כתב אישום הוגש נגד עובד במוסד סיעודי

דיב עוודאללה בן 48 תושב עין נקובא התעלל ותקף קשישה בת 89, ניצולת שואה, במוסד במעלה החמישה. על פי כתב האישום תקף אותה בכמה הזדמנויות במהלך עבודתו
ורד פלמן
31 באוקטובר 2019
12:05

כתב אישום הוגש היום (חמישי) לבית המשפט המחוזי בירושלים נגד תושב עין נקובא, דיב עוודאללה בן ה-48, בגין התעללות ותקיפה של קשישה בת 89 במוסד סיעודי במעלה החמישה. על פי כתב האישום, ביום שלישי בלילה בשבוע שעבר, במהלך עבודתו, הוא תקף את הקשישה, ניצולת שואלה דמנטית, בכמה הזדמנויות. הפרקליטות ביקשה לעצור אותו עד תום ההליכים.

בכתב האישום נכתב כי הוא היכה אותה בפניה ובראשה , כיסה את פניה בשמיכה, אחז אותה בחוזקה ושפך עליה מים. כתוצאה מכך נגרמו שטפי דם בפניה, פגיעה מתחת לעיניה ונפיחות באזור החזה.

בשבוע שעבר הפרקליטות הגישה כתב אישום לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד סבטלנה לוקיאנוק בת ה-39, מטפלת בבית אבות תושבת אוקראינה, בגין עבירות התעללות בחסר ישע ותקיפת חסר ישע של מטופלת קשישה בת 81. על פי האישום, המטפלת תועדה שוברת את אפה של הקשישה ונאבקת איתה בשעת לילה.

מפרטי התקרית שהתרחשה בשעת לילה במרכז הסיעודי "צהלון" ביפו ותועדה במצלמות אבטחה עולה כי במהלך משמרתה של לוקיאנוק היא ניגשה אל הקשישה בחדרה על מנת להעבירה מכיסא הגלגלים שעליו ישבה אל מיטתה, לקראת שנת הלילה. המטופלת מיאנה לקום מהכיסא ואף על פי שכללי בית האבות מנחים שבמקרה כזה יש להיעזר במטפל נוסף, המשיכה לוקיאנוק לנסות להעביר את הקשישה למיטה.