ילדים בהפגנה נגד הגירוש
צילום: כאן חדשות

ביהמ"ש המחוזי: העובדות הזרות וילדיהן לא ישוחררו ממעצר

שופט המחוזי קובי ורדי הנחה את בית הדין לערערים לקבל החלטה בעי ניינם עד יום ראשון. גנה בת ה-13 מגימנסיה הרצליה וראלף בן ה-10 מביאליק-רוגוזין מוחזקים במעצר לפני גירוש
איתי שיקמן
31 באוקטובר 2019
12:33
עודכן ב 18:18

שופט בית משפט המחוזי בתל אביב, קובי ורדי, דחה היום (חמישי) את הבקשה של שתי האימהות ושני ילדיהן לשחרורם ממעצר, אבל הנחה את בית הדין לערערים לקבל החלטה עד יום ראשון. לאחר שתתקבל החלטה, ובמידה ויהיה בכך צורך - התיק יוחזר לדיון בבית המשפט המחוזי.

הבוקר הפגינו מאות בני נוער מול בית המעצר גבעון ברמלה במחאה על מעצרם של שניים מחבריהם, ילדיהם של עובדות זרות, שנעצרו על ידי פקחי רשות האוכלוסין וההגירה. הילדים צועקים "לא מגרשים חברים" ו-"העם דורש לא לגרש".

אתמול בשעת בוקר מוקדמת הגיעו פקחים לביתה של גנה, תלמידה בביה"ס גימנסיה העברית הרצליה שבתל אביב, בזמן שהתארגנה לצאת לבית הספר. הילדה ואמה נמצאות עכשיו בכלא גבעון ברמלה. נוסף אל גנה, עצור גם ראלף (הראל) בן ה-10, תלמיד בית ספר ביאליק-רוגוזין.

בין המפגינים היה זאב דגני, מנהל הגימנסיה, שהגיע יחד עם 400 מתלמידיו למחות מול בית המעצר. "זה החינוך הכי חשוב שהתלמידים יוכלו לקבל", אמר דגני. "אהיה עם תלמידיי בכל מאבק מוסרי. המעצר הוא גזעני, לא הומני, לא מוסרי, לא עברי ובטח שלא יהודי".

התלמידים טל וגיל גולדמן, חבריה של גנה, אמרו שהילדה "נולדה כאן, גרה כאן ופה זה מקומה. אנחנו רוצים לומר לחברינו להיות חזקים. עוד מעט ישחררו אותם". התלמיד איתי פרנק הוסיף: "לא יכול לדמיין מצב בו שוטרים לוקחים ילדים מהמיטה שלהם לכלא בשש בבוקר".

להפגנה הגיעו גם סגנית ראש עיריית תל אביב מסיעת מרצ מיטל להבי וחבר הכנסת מהרשימה המשותפת ד"ר עופר כסיף. " הגירוש מזכיר ימים אפלים ומשטרים אפלים", אמר כסיף.