מאחז שבח הארץ ליד יצהר

גורם ביטחוני: "נשים וילדים ביצהר מטרידים חיילים"

לאחר שפורסם תיעוד שבו חיילת מג"ב סוטרת לילד ליד יצהר, אמה מגיבה: "רואים את ההתנכלות והפרובוקציות של הילדים". גורם ביטחוני: מטרתם אחת והיא להפוך את פעילות הלוחמים במקום ללא לגיטימית, מה שיביא לכאורה לעזיבת הכוחות
כרמלה מנשה
31 באוקטובר 2019
14:13

לאחר שפורסם תיעוד שבו חיילת משמר הגבול נראית סוטרת לילד באזור יצהר, אמה הגיבה היום (חמישי) בשיחה עם כאן חדשות: ״התמונות שלה פורסמו וגם שמה - זה בניגוד לחוק. אני מתכוונת לפעול נגד המפרסמים. למה חיילים צריכים לעבור את הפרובוקציות האלה יום יום?". האם הוסיפה כי "הבת שלי לא סטרה לילד, חטפו לה את הקסדה". גורם ביטחוני אמר לכאן חדשות על האירועים האחרונים באזור: נשים וילדים נשלחים להציק ללוחמים.

האם הוסיפה כי בסרטונים ששלחה בתה, שצולמו כחצי שעה לפני האירוע, נראים הילדים מציקים ללוחמת. "אנחנו מזועזעים ממה שקרה", אמרה האם. "הבת שלי סיכלה במו ידיה פיגוע ענק באותו אזור. הבת שלי מרוסקת, הם שברו את רוחה".

גורם ביטחוני אמר היום כי "זה מספר ימים שמגיעים עשרות נשים וילדים קטינים להפגין מול הלוחמים שאוכפים את צו שטח צבאי סגור על המאחז הבלתי חוקי קומי אורי. הילדים נשלחים להציק ללוחמים כדי להוציא אותם משליטה. הפרובוקציות מטרתן אחת והיא להפוך את פעילות הלוחמים במקום ללא לגיטימית, מה שיביא לכאורה לעזיבת הכוחות".

ארגון חוננו דרש להשעות בדחיפות את השוטרת מתפקידה ולרענן את הנהלים בפני השוטרים. לטענת הארגון, האירוע החל כשילדי השכונה וילדים נוספים הגיעו לעשות קומזיץ. הם התלוננו על אלימות מצד השוטרת ושוטרת נוספת.