נתניהו, היום

נתניהו: רף התעוזה של איראן גובר נוכח היעדר תגובה

נתניהו בטקס סיום קורס קצינים: "המרחב סוער, האיראנים מתחמשים ללא הפוגה"
משה שטיינמץ ואיציק זוארץ
31 באוקטובר 2019
16:34

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בטקס סיום קורס קצינים בבה"ד 1 לאיומים הביטחוניים על ישראל: "המרחב סביבנו סוער וגועש והאיומים צצים בכל פינה, בסוריה, לבנון, עיראק, רצועת עזה ותימן".

"רף התעוזה של איראן עולה ומתגבר נוכח היעדר תגובה", המשיך נתניהו. "אבל ישראל לא תגיש את הלחי השנייה. מי שפניו לתוקפנות - יספוג מחיר כבד". נתניהו הזכיר את איראן כמה פעמים בנאומו, והדגיש את המעורבות שלה בזירות רבות במזרח התיכון: "רף התעוזה של איראן באיזור עולה ומתגבר עוד יותר נוכח היעדר תגובה. כוחות איראניים ופרו איראנים פועלים להתחמש".

גם הרמטכ"ל אביב כוכבי התייחס לאיומים הביטחוניים: "ברצועת עזה נמנעו אירועי ירי רקטי וסוכלו נסיונות חדירה, ביהודה ושומרון נעשה מאמץ שמנע פיגועים רבים, גם אם לא את כולם. בצפון מתבצעת פעילות גלויה וסמויה על מנת להחליש מאמציה של איראן".

מערכת הביטחון פועלת על מנת לרתום מדינות נוספות למאמץ למנוע ביסוס של טילים במימון איראני מלבנון, מאמץ לו שותפות ישראל וארצות הברית. אתמול פורסם שישראל רוצה שצרפת תתנה סיוע ללבנון בטיפול בטילי חיזבאללה.

ביום שני פורסם בכאן חדשות שנציגויות ישראליות בעולם העלו את רמת הכוננות בשל החמרה באיומים איראניים. עוד באותו יום חשף נתניהו שאיראן הציבה בתימן טילים ארוכי טווח המסוגלים לאיים על ישראל.