אסד ואל-בגדאדי
צילום: אי-פי

אסד לא מאמין שאל-בגדאדי חוסל על ידי ארה"ב: "למה אין גופה?"

נשיא סוריה בריאיון לטלוויזיה המקומית: "גם אם דאעש יומצא מחדש, מדובר באותו ארגון ומנהל – אמריקה" • על ישראל אמר: "מעורבת בכל מה שמתרחש בארצנו"
אלון אמיצי
31 באוקטובר 2019
23:24

נשיא סוריה, בשאר אל-אסד, אמר היום (חמישי) בראיון לטלוויזיה הסורית כי שמע על חיסולו של מנהיג דאעש, אבו בכר אל-בגדאדי, מכלי התקשורת. לדבריו, לא היה שום מגע עם גורם אמריקני והוא מטיל ספק בגרסה האמריקנית לחיסולו: "למה לא הראו את חלקי גופתו? מה הם מסתירים?". עוד אמר כי גם אם דאעש יומצא כארגון חדש, מדובר באותו ארגון ובאותו מנהל – ארצות הברית. 


עוד אמר נשיא סוריה כי ישראל מעורבת בכל המתרחש בארצו שמשטרו "נלחם בה ובסוכניה", כלשונו, הן במישור הצבאי, הן במדיני. אסד הוסיף כי הוא סבור שארצות הברית עומדת מאחורי הפלישה הטורקית לארצו והדגיש כי הנשיא דונלד טראמפ הודה בכך שהוא מעוניין בנפט הסורי.

עוד אמר כי אינו מוכן להיפגש עם נשיא טורקיה רג'פ ארדואן משום שהוא אינו בוטח בו ובחבורתו. לדבריו, טורקיה אינה אויבת של סוריה אלא רק ארדואן. לעומת זה, על רוסיה אמר אסד כי כל כניסה שלה לסוריה משרתת את משטרו. בעניין הכורדים הוסיף כי הם חלק מהחברה הסורית אך דרישתם לעצמאות חותרת תחת שלמותה של המדינה. 

מוקדם יותר היום אישר ארגון דאעש בהודעה רשמית כי מנהיג הארגון אל-בגדאדי והדובר אבו חסן אל-מוהג'יר חוסלו בסוריה ביום ראשון לפנות בוקר. בהודעת הארגון נמסר גם כי לאל-בגדאדי מונה יורש: אבו איבראהים אל-האשמי אל-קוראשי.