נתניהו בפגישה עם גנץ

שטייניץ: "לפסול את הבלוק - קשקוש ותרוץ עלוב"

שר האנרגיה התייחס להתקפה של השר אוחנה על הפרקליטות והקביל בין דבריו לדברי טומי לפיד, שכינה את הפרקליטות "ארגון טרור" • ח"כ מאיר כהן הסביר שנושא הבלוק דורש ממפלגתו "לעקר מהמו"מ את כל נושאי דת ומדינה" • ח"כ טיבי על הפגישה עם גנץ: משדרת שלרשימה המשותפת - משקל סגולי
הבוקר הזה
01 בנובמבר 2019
08:42

שר האנרגיה יובל שטייניץ התייחס הבוקר (שישי) להתקפה של שר המשפטים אמיר אוחנה על הפרקליטות והקביל בין דברי אוחנה לדבריו של השר לשעבר יוסף טומי לפיד, שכינה את הפרקליטות "ארגון טרור". שטייניץ ציין כי לפיד לא נפסל למרות האמירה. שטייניץ הבהיר כי לא הסכים עם כל הדברים של אוחנה, אך אמר כי "הגיע הזמן לשים סוף להדלפות הבלתי חוקיות". 


"במדינה דמוקרטית מותר להשמיע ביקורת. אוחנה דיבר הרבה יותר בעדינות מטומי לפיד בעבר. שר שמופקד על מערכת לא צריך רק למחוא כפיים, אלא גם לראות את הפגמים שלה ולתקן אותה", אמר שטייניץ בריאיון לשלום קיטל בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. 

השר מהליכוד התייחס גם לקשיים בהרכבת הממשלה והאשים את כחול לבן: "למה כחול לבן לא מצהירה על קבלת מתווה הנשיא? אנחנו חודש לאחר שגורם ניטרלי – נשיא המדינה, הניח מתווה שהוא האפשרות היחידה לממשלת אחדות. הנשיא איננו חבר לא של נתניהו ולא של גנץ".

שטייניץ דיבר גם על האשמת כחול לבן כי בלוק ה-55 - הוא המכשול המרכזי להקמת קואליציה. "גם כחול לבן עצמה היא בלוק של שלוש או ארבע מפלגות. ההיסטוריה מוכיחה שלפסול את הבלוק זה קשקוש ותרוץ עלוב. ממשלת האחדות הטובה ביותר ב-1984 הגיעה בבלוק. שמעון פרס לא פסל את שמיר והליכוד שהגיעו בבלוק".

חבר הכנסת מאיר כהן (כחול לבן) הבהיר בתוכנית כי יו"ר המפלגה בני גנץ משקף מציאות שבה נתניהו מבהיר לכולם שהוא רוצה בחירות. "מתווה הנשיא הוא אחד הדברים הלא ברורים", אמר כהן וטען כי מפלגתו באה בנפש חפצה למשא ומתן עם הליכוד. "הם מגיעים למשא ומתן ואומרים שהם לא מוותרים על הגוש. הנושא של הגוש דורש מאיתנו לעקר מהמשא ומתן את כל נושאי דת ומדינה" הסביר.


כהן התייחס לאפשרות של ממשלה צרה בתמיכת הרשימה המשותפת. "זכויותיהם של האזרחים הערבים ימולאו על ידי כחול לבן בין אם יהיו בממשלה ובין אם לא", אמר כהן והבהיר כי כחול לבן תמשיך לעשות הכל כדי שתהיה ממשלת אחדות. "אני שומע את המנהיגות של כחול לבן ואני יודע שאנחנו עושים הכל כדי לא ללכת לבחירות", אמר בריאיון לשלום קיטל. 

חבר הכנסת אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) דיבר על הפגישה עם יו"ר כחול לבן, שהתקיימה אתמול. טיבי ציין כי הייתה "פגישה עניינית", אך לא מדובר בפגישת משא ומתן. "ההרגשה שלנו היא שבני גנץ עושה מאמצים כבדים כדי ללכת בכיוון של ממשלת אחדות. הפגישה משדרת מסר שיש משקל סגולי לרשימה המשותפת", אמר טיבי ב"הבוקר הזה".


על האפשרות שמפלגתו תשב עם ישראל ביתנו של אביגדור ליברמן האשים כי ליברמן "מייצר פוליטיקה של שנאה". טיבי הבהיר כי הרשימה המשותפת וליברמן לא יהיו חלק מאותה ממשלה או חלק מאותה קואליציה.

חבר הכנסת אמר כי הנושאים שמעניינים את מפלגתו עלו בשיחה עם גנץ, אך היו חילוקי דעות בתחום המדיני. "הימים שבהם היו דוחקים את הרשימה המשותפת מחוץ למגרש – אתמול זה לא היה אחד הימים.אם יהיו בחירות הרשימה המשותפת תקבל 15 מנדטים לפחות", אמר טיבי.