נתניהו, ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הערכה: הכרעה בתיקי נתניהו - עד סוף החודש

מנדלבליט ביקש מהפרקליטות התייחסות לטיעוני הסנגורים של ראש הממשלה. מפרטים חדשים בתיק בזק עולה השאלה מדוע לא זומנו המכשירים הסלולריים של החשודים
תמר אלמוג
01 בנובמבר 2019
23:25

לקראת הכרעת היועמ"ש בתיקי נתניהו: אחרי שבוע דיונים אינטנסיבי, ההערכה היא כי ההחלטה אם להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה תתקבל עד סוף החודש. היועמ"ש ביקש מהפרקליטות התייחסות לטיעוני הסנגורים. בשבוע הבא יימשכו הדיונים בתיקים. 

בתוך כך, מפרטים נוספים על תיק 4000 עולה השאלה מדוע לא לקחו במשטרה את המכשירים הניידים של בני משפחת נתניהו במהלך חקירתם? את המכשיר של רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו לא ביקשו ממנה חוקרים המשטרה. את המכשיר של נתניהו הבן ביקשו אמנם, אך זה השיב כי הו אמוכן להעביר את הטלפון לעיון בלבד ולא לתפיסה. בעקבות כך לא פנו במשטרה לבית המשפט לצורך הוצאת צו. באשר לבעלי בזק שאול אלוביץ' - הוא אמר כי מכשירו נפל לבריכה והתקלקל. עד המדינה ניר חפץ אמר כי מכשירו נגנב במסיבת יום ההולדת של ניקול ראידמן.

הראיות בתיק בזק הושגו בזכות העובדה שמנכ"ל וואלה ישועה שמר עותקים מהמסרונים הבעייתיים/Mosart=L|00:00|S

מדוע המשטרה לא בדקה את המכשירים הניידים של הנחקרים בתיק בזק? מפרטים חדשים על תיק 4000 עולה כי הראיות הושגו בזכות העובדה שמנכ"ל וואלה אילן ישועה שמר עותקים של המסרונים הבעייתיים, ועל פי החשד נעשה ניסיון להשמיד אותם. הדיווח של מרדכי גילת ב-#השבוע pic.twitter.com/Gr3AGlrDxS


מרתון הדיונים אצל היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט אמנם צפוי להסתיים באמצע החודש, אך העמדה המתגבשת בצמרת הפרקליטות – כתב אישום נגד נתניהו בשלושת התיקים. כך פורסם ביום ראשון בחדשות הערב בכאן 11. בתוך כך, עורכי הדין של נתניהו יבקשו להעלות טיעונים חדשים בנוגע לתיק בזק־וואלה בימים הקרובים. הטיעון החדש יהיה: יש להשוות בין סגירת התיק של איתן כבל – לסגירת תיק לנתניהו.