חיסון נגד שפעת
צילום: אי-פי

החל מבצע החיסון נגד שפעת בקופות החולים

מבצע החיסונים החל באיחור יחסי בשל עיכוב בהליך ייצור החיסונים. בקופות החולים מדגישים כי החיסון חשוב בפרט לילדים ותינוקות מעל גיל חצי שנה, נשים בהריון, בני 65 ומעלה וחולים במחלות כרוניות
דקלה אהרן שפרן
03 בנובמבר 2019
07:00

היום (ראשון) נפתח בקופות החולים מבצע חיסוני השפעת לשנה זו. בקופות החולים קוראים לציבור להתחסן ומדגישים כי החיסון חשוב בפרט עבור אוכלוסיות רגישות, בהן ילדים ותינוקות מעל גיל חצי שנה, נשים בהריון, בני 65 ומעלה וחולים במחלות כרוניות.

באיגוד רופאי בריאות הציבור מסבירים כי חיסון הוא האמצעי היעיל ביותר למניעת מחלת השפעת וכי החיסונים השנה הגיעו באיחור יחסי, ולכן חשוב למהר ולהתחסן, בפרט לאור העובדה שהחיסון מקנה הגנה רק לאחר כשבועיים.

מבצע החיסונים מתחיל השנה באיחור יחסי בגלל עיכוב בהליך ייצור החיסונים, בין השאר בגלל שינוי באחד מזני השפעת שהצריך עדכון של החיסונים. בקופות החולים מדגישים כי היום עדיין לא ניתן יהיה להתחסן בכל המרפאות, אך הדבר יתאפשר בימים הקרובים, וממליצים לבדוק זאת באתר הקופה או ישירות מול המרפאה. החיסונים ניתנים ללא תשלום וללא מרשם.


באיגוד הוסיפו כי לאור המחסור החמור במשאבים במערכת הרפואה הציבורית, יש להקצות באופן מיידי את המשאבים החיוניים למערכת הבריאות, על מנת להגן על בריאות הציבור בחורף הקרוב. עוד אמרו באיגוד כי מערכת הבריאות הקורסת בישראל אינה ערוכה לתרחיש של תחלואת חורף חמורה וכי מדובר בתרחיש סביר לאור העובדה שעונת השפעת השנה הייתה קשה במיוחד באוסטרליה.