מג'ד עליאן בבית המשפט, הנערה מרים פרץ

מות הנערה מרים פרץ: החשוד יואשם בהמתה בקלות דעת

במהלך הדיון התפתחו חילופי דברים בין אחיה של פרץ לבין מג'ד עליאן ובני משפחתו. מעצרו של הוארך בארבעה ימים. בחקירתו אמר החשוד כי פרץ לא הרגישה טוב כשהגיעו לביתו, אך הוא לא הגיש לה עזרה
ורד פלמן
03 בנובמבר 2019
11:27

הפרקליטות החליטה להגיש כתב אישום נגד מג'ד עליאן, החשוד בהדחת קטין לסמים ובהמתה בקלות דעת של הנערה מרים פרץ. היום (ראשון) הגישה המשטרה הצהרת תובע של הפרקליטות, בדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בירושלים. בית המשפט האריך את מעצרו בארבעה ימים לצורך הגשת כתב האישום.

במהלך הדיון התפרץ אחיה של פרץ, יוסף, לדברי עורך דינו של עליאן וקרא: "הוא רוצח, תראה את הפנים שלו". בהמשך התפתחו חילופי דברים בין אחיה של פרץ לבין החשוד ובני משפחתו. האח הטיח בחשוד "רוצח" וזה בתגובה קילל אותו. קרובי משפחתו של החשוד הצטרפו לדברים ואנשי משמר בית המשפט הוציאו את החשוד וקרובי משפחתו מהדיון. בתום הדיון התקוטטו הצדדים. אנשי משמר בית המשפט עיכבו את הצדדים והזמינו משטרה למקום.


בחקירתו אמר עליאן שפרץ אמרה לו שאין לה מקום לישון בו ולכן הציע לה לישון בבית משפחתו. לדבריו, פרץ לא הרגישה טוב כשהגיעו לביתו, אך הוא לא הגיש לה עזרה. הוא הוסיף כי לפרץ היה כסף וכי היא ביקשה ממנו לקנות את הסמים כדי ששניהם יוכלו להשתמש בהם.

לפני כשבוע וחצי נמצאה פרץ בביתו של עליאן בבית צפאפא לאחר שמתה ממנת יתר. כפי שפורסם בשבוע שעבר בכאן חדשות, פרץ בת ה-17, שהייתה נערה בסיכון בטיפול גורמי הרווחה והסיוע המשפטי, המתינה למקום במעון נעול. גורמים רשמיים מסרו לכאן חדשות שבמשך חצי שנה המתינה הנערה למקום, ואין ספק שהמערכת כשלה בטיפול בה ושהיא מתה בגלל כישלון המערכת.