עופר גולן
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עופר גולן הגיש תלונה בדרישה לחקור הטרדות נוספות של פילבר

דוברו של נתניהו, החשוד בהטרדת עד המדינה, הציג בתלונתו 52 מקרים ברשת בהם פורסמו איומים ודברי הסתה נגד פילבר, ושלטענתו לא נבדקו על ידי המשטרה
מיכאל שמש
03 בנובמבר 2019
16:17

דובר ראש הממשלה עופר גולן, החשוד בהטרדת עד המדינה שלמה פילבר, הגיש היום (ראשון) תלונה במשטרה בדרישה לפתוח בחקירה של הטרדות נוספות של פילבר. גולן הציג בתלונתו 52 איומים ודברי הסתה נגד פילבר ברשת, וטען כי המשטרה עד כה לא בדקה אף אחד ממקרים אלה, על אף שכן פתחה בחקירה נגדו ונגד דובר הליכוד יונתן אוריך.

בדיון בבית משפט השלום בתל אביב בשבוע שעבר הודתה המשטרה כי לא חקרה הטרדות נוספות של פילבר, משום שלא הוגשה לגביהן תלונה. בתלונה שהגיש היום, טען גולן כי כעת, משהגיש תלונה במשטרה, ראוי כי המשטרה תפתח מיד בבדיקה של ההטרדות האמיתיות של פילבר.


ביום שישי האחרון פנו עורכי דינם של יונתן אוריך ועופר גולן ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, בדרישה לעצור את החקירה נגדם ולסגור את התיק, בעקבות "שורת כשלים בלתי חוקיים בהם כבר הודו המשטרה והפרקליטות".

כמו כן, הפרקליטים דרשו לפתוח בבדיקה מיידית, לאחר שהמשטרה הודתה בקיומה של הקבוצה הפנימית ״השלמות תיק 4000״, לרבות בחינת החומר שהוקלד לקבוצה באופן בלתי חוקי במהלך החקירה. ביום חמישי האחרון בית המשפט קיבל את בקשת עורכי הדין של יועצי ראש הממשלה כי המשטרה לא תוכל לבצע חיפושים בניידים לפחות עד חמישי הקרוב.

בתוך כך, בשבוע שעבר פורסם בהשבוע עם ירון דקל בכאן 11 כי  עד נוסף בתיקי נתניהו קיבל מכתב שנוגע לעדותו, והתלונן על הטרדה. במכתב נטען בין היתר כי הוא מונע ממניעים פוליטיים. כותב המכתב זומן לחקירה בחשד להטרדת עד.