תקיפת צה"ל ברצועת עזה, 02.11.19
צילום: דובר צה"ל

המתיחות בדרום: בין אפשרויות התגובה שישראל בוחנת – חזרה לסיכולים ממוקדים

למרות ההערכות בישראל, בג'יהאד האיסלאמי אמרו למצרים כי בכיר הארגון בהאא אבו אל-עטא לא הורה על ירי הרקטות לעבר שדרות, ומקורות פלסטינים מסרו לכאן חדשות כי הירי בוצע על ידי פעילים סוררים
רועי שרון, גל ברגר וגילי כהן
03 בנובמבר 2019
20:40

המתיחות בדרום: לאחר ירי הרקטות מרצועת עזה לעבר שדרות ביום שישי האחרון, עדיין לא ברור אם בישראל מסתפקים בתקיפה בעזה בשבת לפנות בוקר, או שצפויה תגובה נוספת. היום (ראשון) פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי בין אפשרויות התגובה שנבחנות נמצאת גם אפשרות של חזרה לסיכולים ממוקדים.


היום התכנס הקבינט המדיני-ביטחוני לישיבה של יותר מארבע שעות. חברי הקבינט קיבלו סקירות מהרמטכ"ל אביב כוכבי ומראש השב"כ נדב ארגמן. הישיבה לא עסקה רק במתיחות בגזרה הדרומית, אלא גם בנפיצות בגזרה הצפונית. במקביל, בצה"ל בוצעו התאמות בפריסת סוללות כיפת ברזל בדרום.

בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב אמר הבוקר שר העלייה והקליטה יואב גלנט": "לא תהיה ברירה ונגיע לסבב נוסף ברצועת עזה". גלנט המשמש חבר בקבינט המדיני-ביטחוני הוסיף: "אנחנו נקבע את העיתוי, את התנאים ונגיע למערכה רחבה שהתוצאות שלה יהיו מאוד כואבות לחמאס".


מקורות פלסטינים לכאן חדשות: הירי בוצע על ידי פעילים סוררים

על אף ההערכות בישראל, הג'יהאד האיסלאמי הודיע למודיעין המצרי כי בהאא אבו אל-עטא, מפקד החטיבה הצפונית בארגון, לא נתן את ההוראה לירות מטחי רקטות לעבר ישראל בסוף השבוע. בארגון אמרו למצרים כי אבו אל-עטא מחויב לרגיעה, כמו גם שאר בכירי הג'יהאד.


מקורות פלסטינים מסרו הערב לכאן חדשות כי פעילי שטח סוררים מתוך הג'יהאד האיסלאמי הם שירו את הרקטות, מבלי שקיבלו הנחיות מהנהגת הארגון. כמו כן, מקורות בעזה אמרו לכאן חדשות כי חמאס עצר וחקר בשתי היממות האחרונות כמה עדי ראייה באזור שממנו שוגרו הרקטות. לדברי אותם מקורות, הנהגות חמאס והג'יהאד האיסלאמי הסכימו ביניהן כי יש "אור ירוק" לעצור כל מי שחורג מהקונצנזוס, ויורה רקטות בלי אישור.