נתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו: מי שאחראי לרצח רבין הוא הרוצח המתועב יגאל עמיר

ראש הממשלה התנער שוב מדברי ד"ר קידר שתמך בתיאוריית הקונספירציה שלפיה יגאל עמיר לא רצח את ראש הממשלה
מערכת כאן חדשות
04 בנובמבר 2019
00:08

ראש הממשלה בנימין נתניהו התנער אתמול (ראשון) שוב מדברי דוקטור מרדכי קידר בשבוע שעבר, וצייץ: "מי שאחראי לרצח הנורא של ראש הממשלה יצחק רבין הוא הרוצח המתועב יגאל עמיר וקומץ קיצוניים, ולא ציבור עצום שהתנגד בצדק למדיניות אוסלו. הניסיון ליחס ליותר ממחצית מהעם ולמנהיגיו שהתנגדו להסכמי אוסלו את פשעו של הרוצח השפל יגאל עמיר היה ונשאר פסול".

כאמור, בשבוע שעבר ד"ר קידר, המשמש מרצה במחלקה לערבית באוניברסיטת בר אילן, הביע תמיכה פומבית בתיאוריית הקונספירציה שלפיה יגאל עמיר לא רצח את ראש הממשלה המנוח יצחק רבין. בנאומו אמר קידר: "מי שרצח את רבין היה אדם שראשי התיבות של שמו זה י"ר, לא יצחק רבין. מי שעמד מאחורי העניין הזה הוא כנראה פוליטיקאי מוביל שרצה לחסל את יצחק רבין מכיוון שרצה לצאת מהסכמי אוסלו".

ביום חמישי האחרון תא הסטודנטים אם תרצו באוניברסיטת בר אילן פרסם עצומה למען קידר, בעקבות זימונו לשימוע על ידי הנהלת המוסד. אלפי אנשים הביעו תמיכה. כותרת העצומה "אזרחי ישראל תומכים בקידר, לוחם ההסברה של מדינת ישראל". בעצומה נכתב: "קידר השקיע מזמנו ללא הרף כדי להגן על המדינה בעוד שבאקדמיה שורצים בכירים שמכלים את זמנם בהשמצת המדינה ותמיכה בארגון החרם נגדה".