אנרגיה שיתופית בניו יורק
צילום: אי־פי

ארה"ב: תושבי ברוקלין קונים חשמל מהשכנים שלהם

השוק השיתופי לאנרגיה חלופית מאפשר לתושבים ליהנות מחשמל גם בזמני חירום. במסגרת "השוק" סוחרים התושבים זה עם זה בחשמל המופק מלוחות סולריים המותקנים על בניינים באזור מגוריהם
מערכת כאן חדשות
04 בנובמבר 2019
01:21

חשמל שיתופי בלב ניו יורק: יותר ויותר מתושבי ברוקלין לוקחים חלק בשוק השיתופי לאנרגיה חלופית. במסגרת "השוק" סוחרים התושבים זה עם זה בחשמל המופק מהלוחות הסולריים המותקנים על מספר בניינים באזור.

החשמל מעובד למספרים ועובר לאפליקציה הנקראת "ברקולין-מיקרו גרייד" – המופעלת באמצעות טכנולגיית בלוקצ'יין (תפיסה טכנולוגית במחשוב המאפשרת פעילות עסקית מאובטחת) – המקשרת בין בעלי הלוחות הסולריים לתושבי השכונה, כלומר, הצרכנים המעוניינים באנרגיה חלופית.

בחודש יולי האחרון כ-50 אלף בתים נותקו מחשמל בניו יורק למשך שעות, ככל הנראה בשל תקלה בשנאי. אחד מהייזמים של הפרויקט אמר כי מי שהיה חבר במייזם האנרגיה חולפית-שיתופית בזמן הזה – לא סבל מהפסקות חשמל. בכתבה ששודרה בנושא ברשת NBC מציינים כי המשמעות היא שהתושבים לא ייצטרכו להסתמך רק על חברות החשמל הארציות – ובכך להפיק גם חשמל "ירוק" יותר וגם ליצור גיבוי אנרגטי במקרי חירום של תקלות ענק או של מפגעי טבע.