זירת האירוע
צילום: תיעוד מבצעי מד"א

תינוק כבן שנה נחנק בפעוטון בירושלים ומצבו קשה

התינוק נחנק בעת האכלה ואיבד את הכרתו. חובשים ופרמדיקים של מגן דוד אדום ביצעו פעולות החייאה וכאשר ליבו חזר לפעום פינו אותו לבית החולים שערי צדק
ורד פלמן
04 בנובמבר 2019
13:24

תינוק בן 10 חודשים נחנק היום (שני) במשפחתון בשכונת מקור ברוך בירושלים, ומצבו מוגדר קשה. התינוק נחנק בעת האכלה ואיבד את הכרתו. חובשים ופרמדיקים של מד"א ביצעו פעולות החייאה וכאשר ליבו חזר לפעום פינו אותו לבית החולים שערי צדק כשהוא מונשם ומורדם. מבית החולים נמסר כי התינוק הועבר להמשך טיפול ביחידה לטיפול נמרץ ילדים, כשמצבו קשה אך יציב.

חובשי מד"א יוני כהן ומשה חמד סיפרו: "מיד כשנכנסנו לדירה ראינו את התינוק מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה. תוך כדי הבדיקות הרפואיות הראשוניות וביצוע פעולות ההחייאה סיפרו לנו שהוא איבד את הכרתו במהלך האוכל. יחד עם צוות הניידת טיפול נמרץ המשכנו את הטיפול הרפואי, וכאשר ליבו של התינוק חזר לפעום ומצבו התייצב מעט פינינו אותו במצב קשה לבית החולים כשהוא מונשם".

לפי נתוני ארגון "בטרם" לבטיחות ילדים, בשנת 2019 נחנקו למוות תשעה ילדים. אורלי סילבינגר, מנכ"לית הארגון: "חנק היא סיבת התמותה השלישית בשכיחותה מהיפגעות. קנה הנשימה של תינוקות ופעוטות צר ביחס למבוגרים ולכן הם נמצאים בסיכון גבוה לחנק".