ליברמן, ארכיון
צילום: פלאש 90

המו"מ הקואליציוני: ליברמן שוקל פשרות בנושאי דת ומדינה

יו"ר ישראל ביתנו הכחיש את הדברים, בכחול לבן חלוקים בנושא מתווה נבצרות של הנשיא
מיכאל שמש
05 בנובמבר 2019
08:08

הפלונטר הפוליטי: בניסיון להביא לפתרון המשבר בהרכבת הממשלה, יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן שוקל לרכך את דרישותיו בנושא דת ומדינה - כדי להפעיל לחץ על יו"ר כחול לבן בני גנץ וראש הממשלה בנימין נתניהו. בד בבד, בכחול לבן מתגלים פערים משמעותיים סביב המשך המגעים - בשאלת התמיכה במתווה הנבצרות של הנשיא ראובן ריבלין. ליברמן הכחיש את הדברים: "אין לדיווחים האלו שום אחיזה במציאות ושום בסיס".


ליברמן, שהחל בסבב התייעצויות עם אנשי מפלגתו, לא מעוניין בהקדמת הבחירות ובסביבתו אומרים שיהיה מוכן ללכת רחוק כדי למנוע אותן. בנושאי דת ומדינה ליברמן צפוי להתפשר על רוב הדרישות למעט חקיקת חוק הגיוס וביטול חוק המרכולים.

במהלך ישיבת סיעת כחול לבן אתמול התגלו חילוקי דעות בנושא מתווה הנבצרות: רוב חברי הכנסת שדיברו בישיבה מטעם חוסן לישראל (מפלגתו של גנץ) ומטעם תל"ם (מפלגתו של משה יעלון) דיברו בעד מתווה הנבצרות כבסיס למו"מ מול הליכוד, בניגוד לעמדה הרשמית שהביעה המפלגה עד עכשיו.

מנגד, רוב חברי הכנסת שדיברו מטעם יש עתיד (מפלגתו של יאיר לפיד) המשיכו להתנגד לקידום מתווה הנבצרות והביעו תמיכה בקידום המסלול של ממשלת מיעוט. כך שעכשיו המפלגה מחולקת באופן גלוי ורשמי לחלק אחד שתומך במתווה הנשיא וחלק אחר שמתנגד לו.