בנימין נתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו יפנה שוב לוועדת ההיתרים בעקבות הוראתה להשיב לבן דודו 300 אלף דולר

כך נכתב במסמך שהוגש בשמו של רה"מ לבג"ץ. עוד עולה כי ההלוואה שנטל נתניהו מאיש העסקים ספנסר פרטרידג' שימשה למימון ההוצאות המשפטיות בשימוע שנערך לו, אך חלק נכבד מהסכום הועבר גם לייצוג המשפטי של שרה נתניהו
אמוץ שפירא
05 בנובמבר 2019
07:52

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מתכוון לפנות שוב לוועדת ההיתרים בעקבות החלטותיה הקודמות שהורו לו להשיב לבן דודו, נתן מיליקובסקי, את 300 אלף הדולרים שלווה ממנו. כך עולה היום (שלישי) ממסמך שהוגש בשמו לבג"ץ. זאת בעקבות עתירות שהוגשו נגד אישור ההלוואה ובהן עתירתה של התנועה לאיכות השלטון שביקשה לקבוע מנגנון פיקוח להשבת ההלוואה הכולל תנאים ומועדי החזר. 

בתשובה לבג"ץ מבקש עורך דינו של נתניהו, יוסי כהן, לדחות את העתירות נגד ההלוואה שלקח מאיש העסקים ספנסר פרטרידג', והמבקשות כי יחזיר את ההלוואה שקיבל ממיליקובסקי בעבור סיוע כספי להוצאותיו המשפטיות.

מהתשובה עולה כי ההלוואה כבר בוצעה בחודש ספטמבר ושימשה לייעודה - מימון ההגנה המשפטית בהליך השימוע, אך מתברר כי חלק נכבד מהסכום הועבר גם למימון הייצוג המשפטי של רעייתו, שרה נתניהו. 

עו"ד כהן טוען בתשובה כי לא נפל פגם בהחלטת מבקר המדינה לאשר לנתניהו לקחת הלוואה בתנאי השוק, וכי דרישת התנועה למען איכות השלטון היא מקוממת ומחוצפת שנטענת רק לנוכח רצונה להטיל דופי בנתניהו.

אתמול דווח בכאן חדשות כי מבקר המדינה וועדת ההיתרים סבורים כי אין להם סמכות לאכוף את החלטות ועדת ההיתרים לנתניהו להחזיר את 300 אלף הדולר שקיבל מנתן מליקובסקי. הדברים נכתבו אף הם בהודעה לבג"ץ. עוד נכתב כי מבקר המדינה סבור, כמו קודמו בתפקיד, שאין בעיה בקבלת ההלוואה אם היא ניתנת בתנאי שוק.

מהתנועה לאיכות השלטון נמסר בתגובה: "צר לנו שהמבקר נדרש לנושא רק תחת חרבו המאיימת של הליך משפטי. עתירת התנועה מבקשת לעצור את השלכת תפוח האדמה הלוהט בין היועמ"ש לבין מבקר המדינה וליישב את השאלה בדבר מי הגורם אשר אמון על אכיפת השבת ההלוואה שלקח ראש הממשלה נתניהו שלא כדין ובניגוד להחלטת וועדת ההיתרים. אנו נמתין לתגובת היועץ המשפטי לממשלה, והדברים יתבררו בפני בית המשפט"