השופט בדימוס דוד רוזן
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נציב תלונות הציבור על מייצגי המדינה בערכאות: "הדלפות מחקירות - מכת מדינה"

השופט בדימוס דוד רוזן המליץ ליועמ"ש לפתוח בחקירה פלילית בעקבות מקרה של הדלפת טיוטת כתב אישום. הנציב: "הדלפות מחדרי חקירות וממשרדי רשויות המדינה הפכו לתופעה רחבת היקף"
אמוץ שפירא
05 בנובמבר 2019
10:47

נציב תלונות הציבור על מייצגי המדינה בערכאות, השופט בדימוס דוד רוזן, מכנה היום (שלישי) את ההדלפות מחדרי החקירות - מכת מדינה. רוזן כתב את הדברים בהחלטה שבה הוא ממליץ ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לפתוח בחקירה פלילית, בעקבות מקרה של הדלפת טיוטת כתב אישום. הנציב: "הדלפות מחדרי חקירות וממשרדי רשויות המדינה הפכו לתופעה רחבת היקף". 

את ההמלצה ליועץ המשפטי הגיש רוזן בעקבות תלונה של עורכת דין מטעם הסנגוריה הציבורית, שהגישה תלונה על מקרים חוזרים של הדלפות פרטים וחומרי חקירה. ההדלפות בוצעו לפני הגשת כתב האישום ועוד לפני העברת הראיות לעורכי הדין.

בתוך כך, היועץ המשפטי לממשלה הבהיר אתמול במכתב לסנגורי ראש הממשלה בנימין נתניהו כי בעוד הוא רואה בחומרה הדלפת חומרי חקירה, אין בכוונתו לפתוח בבדיקה על הדלפות חומרי החקירות של נתניהו, כפי שביקשו עורכי דינו.

"במכתב מבהיר היועץ את השיקולים השונים שבפתיחה בחקירה לאיתור 'מדליף' בביצוע בדיקות פוליגרף", נכתב בהודעת משרד המשפטים. "בסיום המכתב הובהר: 'נוכח האמור לעיל, אין מקום לפתוח בבדיקה או בחקירה של המקרים נושא פניותיכם'".