דג'נרס, בלוס אנג'לס בתחילת השבוע
צילום: אי-פי

גלובוס הזהב 2020: פרס מפעל חיים יוענק לאלן דג'נרס

דג'נרס תקבל את הפרס המוענק על תרומה מיוחדת בתחום הטלוויזיה. דג'נרס, לסבית מוצהרת, היא חברת הקהילה הגאה הראשונה שזוכה בפרס מפעל חיים בתולדות הטקס
מערכת כאן חדשות
05 בנובמבר 2019
16:24

פרס מפעל חיים יוענק לקומיקאית והמגישה אלן דג'רנס, כך הודיע אמש (שני) תא הכתבים הזרים של הוליווד. הפרס המוענק זו השנה השנייה ברציפות, יוענק בטקס פרסי גלובוס הזהב ה-77 בחודש ינואר הקרוב.

בנימוקי ועדת הפרס נכתב כי דג'רנס היא "חלוצה ששבתה את הקהל בקסמה כמעט 25 שנה, בתוכניות הבידור, מופעי הסטנד-אפ ובתוכנית האירוח שלה". עוד נכתב בהודעה כי "דג'רנס משאילה את קולה למי שלא יכול להשמיעו ומפיצה שמחה באמצעות הפלטפורמה שלה".

דג'נרס, בת ה-61, היא מגישת תוכנית האירוח המצליחה ביותר היום בארצות הברית. תוכניתה, "אלן", משודרת בארצות הברית משנת 2003. בחודש מאי הוכרז כי דג'רנס חתמה על חוזה במסגרתו התוכנית תשודר עד סוף 2022.

בשנת 1997 יצאה דג'רנס מהארון וסיפרה על נטייתה המינית בריאיון למגזין טיים. זמן קצר לאחר מכן יצאה מהארון גם הדמות שגילמה בסדרה הקומית "אלן". שידור הפרק הפך לאחד האירועים הטלוויזיונים הגדולים עד אז בארצות הברית. דג'רנס היא חברת הקהילה הגאה הראשונה הזוכה בפרס מפעל חיים בתולדות הטקס.

הפרס שיוענק לדג'רנס נקרא על שמה של הקומיקאית קרול ברנט, והוא מוענק על תרומה מיוחדת בתחום הטלוויזיה "על המסך הקטן ומאחורי הקלעים". מלבד פרס זה, מוענק בטקס מאז 1952 ומדי שנה פרס מפעל חיים על שם הבמאי ססיל ב. דמיל ("עשרת הדיברות") על תרומה מיוחדת בתחום הקולנוע. בחודש שעבר הודיע תא הכתבים הזרים כי פרס זה יוענק לשחקן טום הנקס. הטקס ישודר בארצות הברית ב-5 בינואר 2020.