חפש
Languages
היום לפני: 32 שנה למותו של זוהר ארגוב

"אני בסך הכל זמר עם קול": 32 שנה למותו של זוהר ארגוב

דווקא אחרי שהגיע לשיא הקריירה המוזיקלית שלו - הידרדר מלך המוזיקה המזרחית לסמים קשים והפך למת מהלך. בנובמבר 1987 שם קץ לחייו בתא המעצר | היום לפני
יואב טייטלבאום ועמי שרייבמן
06 בנובמבר 2019
10:05
עודכן ב 15:20

זוהר ארגוב, מי שכונה "מלך המוזיקה המזרחית", שם קץ לחייו בדיוק היום (רביעי) לפני 32 שנים. גופתו של אחד מגדולי הזמרים בהיסטוריה של המוזיקה הישראלית נמצאה בבוקר ה-6 בנובמבר 1987, בתא המעצר בראשון לציון. הזמר תלה את עצמו לאחר שנעצר בגין תלונה של חיילת על ניסיון אונס, שבוצע לדבריה בזמן ששהה בחופשה מהכלא.

ארגוב נולד בשם זוהר עורקבי בראשון לציון. הוא בלט מגיל צעיר בזכות הכישרון המוזיקלי שלו, ובשנות ה-70 החל להוציא את שיריו הראשונים. בשנת 1978 הורשע באונס ונגזרו עליו שלוש שנות מאסר. עם שחרורו המוקדם מהכלא, חזר לעסוק במוזיקה. בשנות ה-80 הגיעה הפריצה הגדולה, וארגוב התפרסם בזכות להיטים כגון "ים של דמעות", "הפרח בגני", "כבר עברו השנים" ועוד.

רבים רואים בו ובהצלחתו את אחד הגורמים העיקריים להכרה במוזיקה המזרחית ובהפיכתה לחלק בלתי נפרד מהתרבות הישראלית. לצד זה, מורשתו של ארגוב עודנה שנויה במחלוקת לאור עברו הפלילי וההתמכרות הקשה לסמים שליוותה את שנותיו האחרונות. השירים הרבים שביצע זוכים עד היום לשלל עיבודים וגרסאות כיסוי.