טילים איראניים
צילום: אי-פי

בלעדי: הקלטות ראש אגף המבצעים – "האיראנים מסוגלים לבצע תקיפה איכותית בישראל"

בשיחה עם אנשי אגף התקציבים באוצר, דיבר האלוף אהרון חליווה על התקיפה המיוחסת לאיראן בסעודיה, והזהיר כי תקיפה כזו יכולה להתרחש גם בישראל
ליאל קייזר
05 בנובמבר 2019
20:39

"מי שחושב שתקיפה מאוד איכותית כמו שביצעו האיראנים נגד מתקני הנפט בסעודיה, לא אפשרית גם מולנו - הוא לא במקצוע". כך אמר היום (שלישי) ראש אגף המבצעים בצה"ל האלוף אהרון חליווה בשיחה עם אנשי אגף התקציבים באוצר, ושדבריו מובאים הערב בהקלטות בלעדיות שמתפרסמות בחדשות הערב בכאן 11. 

בהתייחסו לאיומים הביטחוניים על ישראל, ובפרט לתקיפת מתקני הנפט בסעודיה בספטמבר האחרון, אמר חליווה כי "כל הסממנים מראים, מהרבה מאוד סיבות, החל מסוגיות מעצמתיות - ארצות הברית ורוסיה - ועד היבטים מקומיים של אמל"ח, ששנת 2020, מההיבטים הביטחוניים, היא שנה עם פוטנציאל שלילי למדינת ישראל. אלה לא הפחדות, אלה איומים מתפתחים".

חליווה גם התייחס בדבריו לאירוע באשדוד בספטמבר האחרון, שבו נאלץ ראש הממשלה בנימין נתניהו להפסיק אירוע בחירות בעקבות אזעקת צבע אדום: "אחרי שאתה רואה תמונות שעל פניו הן תמונות לא נעימות, ראש הממשלה יורד מהבמה. אתה נכנס להערכת מצב, אתה לא חושב מהרגש".

עוד "איום קיומי", ועוד מיליארדים: תקציב הביטחון הפך לאצבע בעין של משלם המסים | פרשנות

דבריו של חליווה מגיעים על רקע דרישת ראש הממשלה והצבא להגדלה משמעותית של תקציב הביטחון במיליארדים רבים בשנים הקרובות. מנגד במשרד האוצר דורשים כי הצבא יעבור תהליך התייעלות פנימי - בעוד שבמשרדים אחרים מתבצעים קיצוצים בעקבות הגירעון העמוק.


אתמול דווח בחדשות הערב בכאן 11 כי הכנסת אישרה את הקיצוצים הרוחביים שהממשלה אישרה לפני חודשים בסכום של יותר מארבעה מיליארד שקלים, אבל הקיצוצים האלה לא מספיקים – ובמשרד האוצר מבקשים ממבקר המדינה ומיו"ר הכנסת לקצץ בתקציביהם.