ארכיון
צילום: חיים צח, לע"מ

נתניהו יטען: תרומת מיליקובסקי הייתה עבור משפטה של רעייתי

ראש הממשלה יחזור שוב לוועדת ההיתרים כדי לטעון ש־270 אלף דולרים – רוב המימון – נתרמו על ידי בן דודו למשפטה של שרה ולכן הוועדה לא יכולה לחייבו להחזירם • על שאר הכסף יבקש אישור מיוחד
אמוץ שפירא
06 בנובמבר 2019
08:31

על אף שוועדת ההיתרים – בשתי החלטות – חייבה את ראש הממשלה בנימין נתניהו להחזיר לבן דודו נתן מיליקובסקי את 300 אלף הדולרים שקיבל כתרומה להוצאות המשפט שלו, נתניהו מתכוון לפנות שוב לוועדה ולטעון כי רוב הכסף – 270 אלף דולר – היה עבור ניהול משפטה של רעייתו שרה, ולכן הוא כלל לא צריך להחזיר את הכסף.

עוד יטען נתניהו כי ועדת ההיתרים עוסקת בשרים ובסגני שרים ולא בבני זוגם, ואין שום מניעה שמיליקובסקי יסייע לשרה נתניהו כבן משפחה שמסייע לבן משפחה בעת שזה נמצא בצרה. באשר ל־30 אלף הדולרים הנותרים – בנוגע אליהם בלבד – יפנה שוב נתניהו לוועדה ויבקש רק עליהם אישור מיוחד.

ביום שני דווח בכאן חדשות כי מבקר המדינה סבור שאין לו סמכות לאכוף את החלטות ועדת ההיתרים לנתניהו להחזיר את 300 אלף הדולר שקיבל ממליקובסקי. מבקר המדינה סבור, כמו קודמו בתפקיד, שאין בעיה בקבלת ההלוואה אם היא ניתנת בתנאי שוק.

מהתנועה לאיכות השלטון נמסר בתגובה: "צר לנו שהמבקר נדרש לנושא רק תחת חרבו המאיימת של הליך משפטי. עתירת התנועה מבקשת לעצור את השלכת תפוח האדמה הלוהט בין היועץ המשפטי לממשלה לבין מבקר המדינה וליישב את השאלה בדבר מי הגורם אשר אמון על אכיפת השבת ההלוואה שלקח ראש הממשלה נתניהו שלא כדין ובניגוד להחלטת וועדת ההיתרים. אנו נמתין לתגובת היועץ המשפטי לממשלה, והדברים יתבררו בפני בית המשפט".