ארכיון
צילום: יונתן זינדל, אבשלום שושני, פלאש 90

ממשלה או בחירות? המגעים לאחדות מתחדשים

צוותי המו"מ של כחול לבן והליכוד צפויים להיפגש היום אחר הצהריים • השר אלקין: "ממשלת אחדות היא האופציה היחידה כל עוד ליברמן לא רוצה לחזור לגוש הימין" • מקורבים ליו"ר הבית היהודי: הוצע לפרץ להמשיך ולכהן כשר החינוך בתמורה להצטרפות לקואליציה של גנץ. כחול לבן: "הפגישה הייתה ידידותית ולא כללה הצעות ספציפיות"
זאב קם
06 בנובמבר 2019
09:22

צוותי המשא ומתן של כחול לבן והליכוד צפויים להיפגש שוב היום (רביעי) אחר הצהריים בכפר המכביה. השר זאב אלקין התייחס למגעים הצפויים בריאיון לתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב: "גם אם יהיו בחירות נוספות, יהיה אפשר להקים רק ממשלת אחדות. כולם מבינים שזו האופציה היחידה כל עוד ליברמן לא רוצה לחזור לגוש הימין". 

האזינו לריאיון המלא עם השר זאב אלקין: 


השר אופיר אקוניס העריך היום כי יו"ר כחול לבן בני גנץ לא יצליח להקים ממשלת מיעוט. על המגעים ליצירת ממשלת אחדות הוסיף: "נדרש משא ומתן אמיתי, לא פייק כמו שמנהלת כחול לבן". חבר הכנסת משה גפני אמר שמספר 2 בכחול לבן יאיר לפיד לא מעוניין במשא ומתן מול נתניהו, הליכוד והחרדים: "הוא רוצה לקבל את הרוטציה לעצמו, ויש לו גם סיבות נוספות". 

הבוקר דווח כי חברי כחול לבן חילי טרופר ויועז הנדל, נפגשו ביום שני עם יו"ר הבית היהודי השר רפי פרץ וניהלו עימו מגעים להצטרפות לקואליציה שגנץ מנסה להקים. לפי מקורבים לפרץ, בכחול לבן הציעו ליו"ר הבית היהודי כי בתמורה להצטרפותו הוא יוכל להמשיך ולכהן כשר החינוך.

עוד הוסיפו המקורבים כי בפגישה הוזכרה הצעת הפשרה של כחול לבן, שלפיה בשלב הראשון תוקם ממשלה ללא המפלגות החרדיות, והן יצטרפו לאחר שיאושר חוק הגיוס ויבוטל חוק המרכולים. מכחול לבן נמסר: הפגישה הייתה ידידותית ולא כללה הצעות ספציפיות. 

אמש דווח בחדשות הערב כי כמה מראשי המפלגות בגוש הימין הביעו תמיכה בהצעתו של יו"ר ש"ס אריה דרעי לקיים התמודדות ישירה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין יו"ר כחול לבן בני גנץ. גורם בסביבת נתניהו אמר כי ההצעה מטופשת משום שמי שייבחר יוכל להנהיג רק בתמיכת קואליציה, ולכן דרושה ממשלת אחדות.