הכניסה ליצהר

בעקבות תקיפת כוחות הביטחון ביצהר: אלוף פיקוד מרכז ורב השומרון נפגשו

פגישת האלוף נדב פדן והרב אליקים לבנון התקיימה לאחר רצף אירועי אלימות של נערי גבעות באזור נגד כוחות צה"ל ומג"ב. מטרת הפגישה להביא להרגעת האלימות באמצעות לחץ בתוך הימין וההנהגה הרבנית על פעיליו
רועי שרון
06 בנובמבר 2019
20:48

פגישה חריגה הערב (רביעי) באלון מורה שבשומרון: אלוף פיקוד המרכז, נדב פדן, נפגש עם רב המועצה האזורית שומרון, אליקים לבנון. השניים נפגשו בעקבות רצף אירועי אלימות של נערי גבעות ביצהר נגד כוחות הביטחון. מטרת הפגישה היא להביא להרגעת האלימות באמצעות לחץ בתוך הימין וההנהגה הרבנית על פעילי הימין.


בשבועות האחרונים תקפו פעילי ימין באזור בכמה מקרים את כוחות הביטחון. במקרה הראשון, שנחשף בכאן חדשות, הותקף מפקד גדס"ר גולני, סגן אלוף איוב כיוף, על פי החשד, בידי פעילי ימין. הוא הגיש תלונה במשטרה, ובעקבות זאת נעצר צעיר תושב יצהר בחשד לתקיפה.

כמה ימים לאחר מכן התקיים תרגיל צבאי בגזרה, במהלכו נדרש מפקד גדס"ר גולני לנסוע ברכב צבאי בתוך היישוב. סמוך לשער של יצהר, חסמו את דרכו שני כלי רכב של תושבים. במקביל, רצו כמה פעילי ימין לעבר הרכב הצבאי, פתחו את דלת הרכב ואיימו על יושביו. על פי החשד, אחד מהם אף תקף פיזית את המג"ד. שבועיים אחר כך יודו אבנים לעבר רכב מג"ב סמוך לכניסה ליישוב. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.