יאיר נתניהו
מתוך דף הפייסבוק של הרב שמולי בוטח

יאיר נתניהו: "אבא שלי הפך את כלכלת ישראל ממשק סובייטי לקפיטליזם משגשג"

בנו של רה"מ דיבר באירוע בארצות הברית: "אבא שלי נתון ללינץ' תקשורתי. לא עובר יום שבו אני לא סופג איומים ברשתות"
נתן גוטמן
07 בנובמבר 2019
08:13

בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, אומר כי אביו הפך את כלכלת ישראל ממשק סובייטי ופרימיטיבי לכלכלה קפיטליסטית משגשגת. נתניהו התארח באירוע שקיים הרב שמולי בוטח בארצות הברית ואמר: "אבא שלי קיבל בשנות ה-90' משק בסגנון סובייטי שהתבסס על ייצוא תפוזים. זו הייתה כלכלה סוציאליסטית פרימיטיבית. ישראל הייתה אז חלשה ומבודדת. הוא שינה את ישראל והפך את הכלכלה לקפיטליסטית משגשגת".


נתניהו ציין כי אביו אבא נתון ללינץ' תקשורתי אכזרי. לדבריו, "התקשורת הישראלית נשלטת על ידי קבוצה קטנה מהשוליים הרדיקליים". הוא ציין כי לא עובר יום שבו הוא לא סופג איומים ברשתות החברתיות. כשנשאל האם בכוונתו להיכנס לפוליטיקה השיב בנו של ראש הממשלה: "יש דרכים אחרות להשפיע מחוץ לפוליטיקה". במהלך האירוע התפרצו לדברי נתניהו שני מפגינים וניסו להפריע לדבריו. הם הוצאו מהחדר על ידי המאבטחים כעבור זמן קצר.

בנוגע לתנועת ה-BDS אמר נתניהו: "זו תנועה אנטישמית. הם תוקפים את המדינה היהודית שהיא המדינה הדמוקרטית היחידה במזרח התיכון. הם לא תוקפים משטרים איומים ברחבי העולם אלא רק את ישראל. אנטישמיות הופכת למיינסטרים וזו הבעיה עם התנועה הזאת. יש יהודים שמובילים את ה-BDS. לעם שלנו יש היסטוריה של שנאה עצמית".

האירוע בהשתתפותו של יאיר נתניהו