חפש
Languages
להב 433
צילום: פלאש 90

אנשי עסקים הוקלטו בשיחה על העברת כסף לראש העיר קריית אתא

אברהם קוגמן ואליהו חן חשודים שהעבירו כספים ליעקב פרץ, בעקבות האזנות סתר שחשפה המשטרה. חן: החוקרים לא הבינו את השיחה נכון. מעצרם של פרץ וראש מועצת תל מונד שמואל סיסו הוארך עד ליום שני
רועי ינובסקי
07 בנובמבר 2019
17:26

המשטרה חשפה היום (חמישי) כי אנשי העסקים אברהם קוגמן ואליהו חן, הוקלטו בשיחה על העברת כסף לראש עיריית קריית אתא יעקב פרץ. הפרטים החדשים בפרשת השחיתות ברשויות המקומיות נחשפו במהלך הדיונים בהארכת מעצרם של פרץ וראש מועצת תל מונד שמואל סיסו. מעצרם הוארך עד ליום שני. 

השניים חשודים בקבלת שוחד מקוגמן, לוביסט המקדם עניינים מול נתיבי ישראל. בהאזנות סתר נשמעים קוגמן וחן, המקורב לפרץ, מדברים על העברת כסף, וניתן להבין שהוא מיועד לראש העיר. חן טוען שהחוקרים כלל לא הבינו את השיחה נכון וכי הכסף יועד לאדם אחר שנקלע למצוקה כספית. 

בדיון שהתקיים היום בעניינו של סיסו ציינה השופטת עינת רון כי ישנן התפתחויות רבות בפרשה, ובפרט בעניינו של ראש המועצה, ולכן לא ניתן להסתפק בחלופת מעצר. ראש מועצת תל מונד חשוד בקבלת שוחד בתמורה לקידום אינטרסים של קבלני תשתיות באזור השרון, ובפרט של איש העסקים אברהם קוגמן. 

ביום שני עצרה יחידת להב 433 של המשטרה עשרה חשודים בפרשת השחיתות. בין העצורים, שני ראשי רשויות מכהנים, עוזר שר לשעבר, ראש רשות לשעבר, בכיר בחברה עירונית וקבלן מוכר. תשעה נוספים עוכבו לחקירה. החשד המרכזי בפרשה: קבלנים ויזמים זכו להטבות בעבודות תשתית ותחבורה באזור חיפה והקריות בתמורה לשוחד.