מיכל סלה, הנרצחת במוצא 3.10.19
צילום: באדיבות המשפחה

חשד שהתעלל בבנות זוג קודמות: הצהרת תובע הוגשה נגד החשוד ברצח מיכל סלה

בבקשה להארכת מעצר צוינו עבירות נוספות מתיקים קודמים, אך בפרקליטות מתכוונים, לפי שעה, להאשים את אלירן מלול רק ברצח סלה. בידי המשטרה יומן של מיכל סלה, שבו כתבה על חיכוכים בינה לבין בן הזוג לפני הרצח
ורד פלמן
08 בנובמבר 2019
10:02
עודכן ב 14:12

הצהרת תובע לפני כתב אישום הוגשה היום (שישי) לבית משפט השלום בירושלים, נגד אלירן מלול, החשוד ברצח אישתו מיכל סלה לפני כחודש במוצא, ומעצרו הוארך פעם נוספת עד ליום שלישי. בבקשת המשטרה להארכת מעצרו של מלול מוזכרות עבירות נוספות שלו בתיקים אחרים כלפי בנות זוג קודמות. למשטרה הגיעו שש עדויות מבנות זוג לשעבר של מלול, על עבירות, בין השאר, של מעשי סדום, מעשים מגונים, כליאה והתפרצות.

לצד ציון החשד לעבירות הנוספות בבקשה להארכת המעצר, אין התייחסות לעבירות בהצהרת התובע שהוגשה. בפרקליטות, לפי שעה, מתכוונים להאשים את מלול רק ברצח מיכל סלה. עו"ד עידן גמליאלי, המייצג מלול, אמר: "לראשונה אני נתקל בחשדות הנוספים. לפני החקירה, המשטרה לא עדכנה אותנו שיש חשדות נוספים, כפי שהם מחויבים, ובכל מקרה הצהרת התובע לא ניתנה לגבי חשדות אלו".

עוד נכתב בבקשה להארכת מעצר, כי מלול "חשוד ברצח באכזריות מיוחדת, לאחר התעללות נפשית ופיזית בקורבן, וגם חשוד בשיבוש מהלכי משפט". נציג המשטרה אמר בדיון כי לאור מורכבות התיק, יש עוד מספר פעולות חקירה לביצוע. לכן, למרות שהוגשה הצהרת תובע, יש אפשרות שהחקירה תימשך. בית המשפט דחה את בקשת מלול לשיחות טלפון עם קרובי משפחתו.

כמו כן, בתקופה שקדמה לרצח חלה הידרדרות ביחסים בין מיכל סלה לאלירן מלול, אשר סלה כתבה עליה ביומנה. ביומן שבו כתבה, גוללה הנרצחת חלק מהחיכוכים שהיו בינה לבין בן זוגה החשוד.

ממשפחתה של מיכל סלה נמסר לאחר הגשת הצהרת תובע נגד מלול: "עם סיום החקירה הקשה מנשוא, אנו סמוכים ובטוחים כי יוגש כתב אישום חמור ביותר, שלא יאפשר לעולם לרוצח הנתעב לראות אור יום".

גם היום הדיון התקיים בהיעדרו של מלול. בחודש שעבר פונה החשוד ברצח לבית חולים. זאת לאחר שהתלונן בפני הסוהרים כי אינו חש בטוב.