חפץ ואוחנה

חפץ יתבע את אוחנה? השר לא יזכה להגנת המדינה

העילות שנשקלות בתביעה הן פגיעה לכאורה בפרטיות וכן פרסום אסור והטרדת עד. היועץ המשפטי של הכנסת איל ינון קבע שאם השר הגיע עם נאום מוכן מראש – החסינות איננה עומדת. ייתכן כי גם יאיר נתניהו ייתבע
תמר אלמוג וצח שפיצן
08 בנובמבר 2019
20:57

עד המדינה בתיק 4000 ניר חפץ שוקל לתבוע את שר המשפטים אמיר אוחנה ואת בנו של ראש הממשלה יאיר נתניהו תביעה אזרחית. בתוכנית "השבוע" בכאן 11 פורסם הערב (שישי) כי ככל שתהיה תביעה אזרחית נגד אוחנה, המדינה לא צפויה להגן עליו בשל הפרה לכאורה של צו איסור הפרסום הנוגע לחקירת חפץ.  


במסגרת התביעה, גורמים המצויים בפרטי הטיוטה מציינים כי העילות שנשקלות הן פגיעה לכאורה בפרטיות וכן טענה להפרת חובה חקוקה, שבמסגרתה אפשריות טענות לפרסום אסור והטרדת עד. השר אוחנה הגיב השבוע לטענות נגדו ואמר כי הוא רק חזר על דברים שפורסמו קודם בתקשורת, ללא ידיעה על מגבלת פרסום. היועץ המשפטי של הכנסת איל ינון קבע שאם השר הגיע עם נאום מוכן מראש – החסינות איננה עומדת. מבחינת יאיר נתניהו, הוא צפוי לטעון כי ציטט דברי שר שנאמרו בפומבי בכנסת וממילא מיד מחק את הציוץ בטוויטר.


אתמול הבהיר סנגורו של חפץ אילן סופר בכאן רשת ב כי אין קשר בין פעולת החקירה שבוצעה לבין החלטתו לבין תוכן עדותו, והוסיף כי חפץ אינו מתחרט על חתימת ההסכם ואינו חוזר בו מדבר שאמר בעדותו. "זה מעשה חמור ביותר, נחצו פה קווים אדומים שאין להם אח ורע" אמר עורך הדין על אוחנה בריאיון למרדכי גילת ותמר אלמוג בכאן רשת ב. "אנחנו מתכוונים לפעול במישור האזרחי והפלילי. נפנה ליועמ"ש לפתוח בחקירה".

על רקע הסערה סביב אופן גביית עדותו של חפץ, פורסם ביום שלישי בכאן חדשות כי גורמים בסביבתו אמרו שהוא לא חוזר בו ממילה אחת שאמר, וכי כל מה שמסר בעדויותיו - אמת. לצד זאת, הגורמים הבהירו כי עמידתו מאחורי עדותו, לא מבטלת את הטענות על האמצעים הפסולים שננקטו, לכאורה, בחקירתו: "אין בכך הסכמה שלא נהגו איתו בצורה אגרסיבית ובאמצעים חריגים, ושאולי נחצו הקווים בחקירה".