ניר חפץ בדיון להארכת מעצרו בתיק 4000, בית משפט השל
צילום: פלאש 90

עוה"ד של הדמות הקשורה בניר חפץ: "היא צד שלישי תם"

עורך הדין שולמית אשבול המייצגת את הדמות שפרטיה אסורים בפרסום תבקש מבית המשפט להשאיר את צו איסור הפרסום על כנו
הבוקר הזה
10 בנובמבר 2019
08:00

עורכת הדין שולמית אשבול, המייצגת את הדמות הקשורה בעד המדינה ניר חפץ שזהותה אסורה בפרסום, הבהירה הבוקר (ראשון) כי מרשתה "היא צד שלישי תם ותמים שנקלע לנסיבות שלא מרצונה". בית משפט השלום בתל אביב ידון היום בבקשה של כמה כלי תקשורת להסיר את צו איסור הפרסום סביבה.

אשבול, שצפויה לבקש מבית המשפט להשאיר את הצו על כנו, בנוסחו המורחב, אמרה בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי "במקרה הזה ממש נדרש צו איסור הפרסום. קרה דבר שלא צריך להתרחש בכלל". עורכת הדין אף הבטיחה: "כל מי שאחראי לזליגת והדלפת הפרטים - אנחנו ננסה לתבוע אותו".


אתמול אמרה עורכת הדין של הדמות כי "הפגיעה המזעזעת בה היא בלתי נתפסת". לדבריה, "הפרסומים בימים האחרונים מהווים איום מפורש על שלומה וביטחונה". עורכת הדין הוסיפה כי למרשתה אין דבר עם חקירות נתניהו: "היא נקלעה שלא בטובתה לתוך קמפיין חודרני, אכזרי ובלתי חוקי, מבלי שהייתה חשודה אי פעם במאומה". 


שר המשפטים אמיר אוחנה חשף ביום רביעי, במהלך נאום במליאת הכנסת, פרטים האסורים לפרסום מחקירתו של עד המדינה בתיק 4000 ניר חפץ. חברי הכנסת מהאופוזיציה האשימו את אוחנה כי הוא משתמש בחסינותו כחבר כנסת כדי להפר את צו איסור הפרסום, שהוטל על פרטים מחקירת חפץ בעקבות החשיפה בשבוע שעבר בנושא בחדשות 12.