ליברמן, הנגבי ופרוש
צילומים: פלאש 90

הנגבי על מינוי בנט לשר ביטחון: "צעד של הגנה עצמית"

בריאיון לכאן רשת ב האשים השר את כחול לבן כי לא ניצלו את תקופת המנדט שלהם לדיאלוג אמיתי עם הליכוד, אלא "ניסו למשוך אליהם מרכיבים מתוך הגוש שלנו" • ח"כ אבידר: "יש פה משחקים באופציה הגרועה פחות" • היוזמה לבחירה ישירה - ניסיון לשכנע את ליברמן להצטרף לממשלת ימין-חרדים
הבוקר הזה
10 בנובמבר 2019
08:35

משבר הרכבת הממשלה: חבר הכנסת אלי אבידר מישראל ביתנו אמר הבוקר (ראשון) בריאיון לכאן רשת ב כי "יש פה משחקים באופציה הגרועה פחות. אם נלך לבחירות הן יהיו שונות לחלוטין, הציבור ימאס בהן". אבידר הציע "לא להתרגש מהצהרות נתניהו" שלא יפרק את הגוש החוסם שהקים, והוסיף כי "ברגע האחרון פוסק הדור, אריה דרעי, ישחרר אותו מההתחייבות". מנגד, הבטיח השר צחי הנגבי: "הבלוק יציב, אנחנו הולכים יחד".

האזינו לריאיון של ח"כ אלי אבידר לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה":

עשרה ימים לתום המנדט של בני גנץ, אמר הנגבי בריאיון ל"הבוקר הזה": "הבלוק שלנו יציב, חזק והרמוני. גם בממשלה הבאה אנחנו הולכים יחד". חבר הכנסת מהליכוד האשים את כחול לבן: "הם לא עסקו בכלל בניסיון להגיע איתנו לדיאלוג אמיתי, הם ניסו למשוך אליהם מרכיבים מתוך הגוש שלנו".

על מינויו של נפתלי בנט לשר ביטחון אמר הנגבי כי מדובר ב"צעד של הגנה עצמית". לדבריו, "נפתלי בנט מועמד ראוי. הוא יודע שייתכן והמינוי זמני והוא יודע שמי שמוביל את מדיניות החוץ והביטחון זה ראש הממשלה".

האזינו לריאיון של השר צחי הנגבי לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה":

גם השר דוד אמסלם התייחס למינויו של בנט ואמר כי מדובר ב"מהלך פוליטי תחזוקתי, וגם לגיטימי". עם זאת, הוא הוסיף ש"אין דבר כזה האיש הראוי ביותר להיות שר ביטחון בעם ישראל". גם אמסלם הבהיר שבליכוד לא מתכוונים לוותר על הבלוק ואמר: "ליברמן מתחילת הדרך בעצם אמר את אותם דברים פחות או יותר. אם הוא חושב שנכון לישראל להקים ממשלה עם טיבי ועודה, שיעשה את זה כבר הבוקר. אנחנו לא נפרדים מהבלוק. אין אופציה כזאת".

האזינו לריאיון של השר דוד אמסלם לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בתוכנית "קלמן ליברמן":

חבר הכנסת עודד פורר מישראל ביתנו קבע בריאיון ל"קלמן ליברמן" בכאן רשת ב: "אנחנו לא נאפשר את הרצון שמשתקף ממעשיו של רה"מ ללכת למערכת בחירות שלישית. מבחינתנו כל האפשרויות מונחות על השולחן".

האזינו לריאיון של ח"כ עודד פורר לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בתוכנית "קלמן ליברמן":

יוזמת דרעי לבחירה ישירה - ניסיון לשכנע את ליברמן להצטרף לממשלת ימין-חרדים

גורמים בליכוד ובש"ס טוענים הבוקר שכל יוזמת הבחירות הישירות לראשות הממשלה בין נתניהו לגנץ שהציע השר אריה דרעי לא באמת נועדה להעברת חוק בכנסת שישנה את השיטה, אלא שמטרתה היא אך ורק להפעיל לחץ על אביגדור ליברמן כדי שיתגמש ויסכים להצטרף לממשלת ימין-חרדים. המחשבה מאחורי המהלך הייתה שאם יו"ר ישראל ביתנו יבין שיש נתיב חלופי בדמות בחירות ישירות, הוא יעדיף לשמר את מעמדו כלשון מאזניים וככזה שהקואליציה תלויה בו - ויסכים להתגמש ולהצטרף לממשלת עם הימין והחרדים. זו גם הסיבה לשינוי עמדת נתניהו בנושא - ממתנגד לתומך - מתוך ידיעה שאין כוונה אמיתית לקדם חוק לבחירה ישירה.


ביהדות התורה מגיבים הבוקר לאולטימטום שהציב אתמול ליברמן. סגן השר מאיר פרוש אמר בריאיון ל"הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי "התסריט הזה שבן אדם שמייצג גוון מסוים בכנסת אומר שהוא רוצה שיהיה רק ככה - הנוסח שלו מפחיד. אתמול הוא חשב אחרת ומחר יחשוב אחרת. כמה אנשים הגדירו אותו אדם לא יציב. תאר לך שכולנו נתנה להקים ממשלה בלי רוסים, כל כך לא מכובד להוציא ציבור גדול. יש לו בסך הכל שמונה מנדטים, אין לו כמעט אחיזה בציבור – 'אני רוצה כך' – זה לא מכובד".

האזינו לריאיון של סגן השר מאיר פרוש לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה":