ענבל אור
צילום: פלאש 90

ענבל אור בבית המשפט: "החברות לא היו בשליטתי בזמן ביצוע העבירות"

יזמית הנדל"ן הגיעה לבית המשפט לדיון באישומים נגדה בעבירות מס בהיקף של מיליונים. לטענתה, "אין לי אחריות בשום דבר. לקחו ממני את השליטה. זה היה חלק מהעוקץ"
שלי טפיירו
10 בנובמבר 2019
11:19

בבית משפט השלום בתל אביב התנהל הבוקר (ראשון) דיון בעניינה של יזמית הנדל"ן ענבל אור. נגד חברות בבעלותה ישנם 15 אישומים בגין ביצוע עבירות על חוק המע"מ, פקודת מס הכנסה, עבירות מרמה בנסיבות מחמירות כלפי לקוחות וכלפי מנהל סניף בנק, וכן עבירות על חוק הגנת הצרכן. בפתח הדיון טענה אור כי החברת לא היו בבעלותה באותה תקופה.


"מהמסמכים עולה שהעברת השליטה בקבוצת החברות שלי הועברה הרבה לפני", טענה אור בפתח הדיון. "איך למעשה יכולים להעלים מס כשהשליטה נלקחה ממני. אני עובדת כבר הרבה זמן על קובלנה פלילית. בימים הקרובים כולם יעמדו על דוכן העדים ונראה את הפרקליטות אומרת שהחומר הזה לא רלוונטי". אור חזרה על הדברים בתום הדיון, ואמרה: "אין לי אחריות בשום דבר. לקחו ממני את השליטה. זה היה חלק מהעוקץ".

על פי כתב האישום שהוגש בחודש ספטמבר אור לא הוציאה חשבוניות ולא דיווחה למנהל מע"מ על חלק מהעסקאות שביצעה בשמונה פרויקטים למגורים שבהם ארגנה קבוצות רכישה באמצעות חברות בשליטתה. סכום העסקאות הכולל שבגינו לא הוציאה אור חשבוניות ולא דיווחה למנהל המכס והמע"מ הגיע לכ-81 מיליון שקלים. נוסף לכך, אור דרשה במרמה מלקוחות להעביר כספים בסך כולל של שני מיליון שקלים לחשבונה הפרטי, במקום חלק מהכספים שהעבירו לנאמן.