ניר חפץ, אמיר אוחנה, ארכיון
צילום: אבשלום ששוני, ניר חפץ, פלאש 90

חפץ לאוחנה: התנצל ופצה אותי - או שאתבע אותך

בעקבות נאומו בכנסת בשבוע שעבר, שלח עד המדינה התראה לפני תביעה לשר המשפטים אמיר אוחנה. העילות שנשקלות בתביעה הן הפרת חובה חקוקה, כולל שיבוש הליכי משפט, הטרדת עד ופגיעה בפרטיות
תמר אלמוג
11 בנובמבר 2019
19:54

עד המדינה בפרשת וואלה-בזק, ניר חפץ, שלח היום (שני) התראה לפני תביעה לשר המשפטים אמיר אוחנה, בשל דבריו בשבוע שעבר בכנסת. כפי שפורסם בשבוע שעבר בכאן 11, חפץ מבקש מהשר התנצלות בתוך שבוע וכניסה למשא ומתן על פיצוי כספי. חפץ טוען כי הדברים נאמרו במטרה לבזותו ולהשפילו, תוך שלכאורה ביצע הפרת חובה חקוקה, כולל שיבוש הליכי משפט והטרדת עד ופגיעה בפרטיות. כזכור, השר אוחנה טען כי לא פרסם דבר שלא פורסם קודם, כי לא היה ידוע על איסור כלשהו ובעיקר כי חלה חסינות מהותית שכן דיבר מעל בימת הכנסת במסגרת מענה לטענות כלפיו.

אתמול בתום דיון בעניינו בבית משפט השלום בתל אביב, צעק חפץ לעבר השופט "תהרוג אותי, שערורייה". הוא הוסיף בזעם "השופט הזה שופך את דמי". בצאתו מהדיון אמר חפץ בהתבטאות נדירה: "העדתי עדות שכולה אמת מזוקקת, ובעבורה אני משלם מחירים בלתי נתפסים".

חפץ אמר כי הוא מאחל לכל החשודים שיוכיחו את חפותם והדגיש שהוא אינו נגד אף אחד, בוודאי לא נגד ראש הממשלה, שעמו עבד שנים רבות. חפץ הוסיף כי חתם על הסכם עם המדינה שלפיו יאמר אמת. "במשך ימים ארוכים העדתי עדות שהיא כל כולה אמת מזוקקת", אמר. "בעבור האמת הזו שאני לא זז ממנה אני משלם מחירים בלתי נתפסים, חסרי תקדים במדינת ישראל". הוא הוסיף שמדובר במסע יזום, שנועד להזיז אותו מהאמת.