התיעוד האחרון של מרים פרץ

התיעוד האחרון של מרים פרץ: מקניית הסמים ועד למלונית בדרום תל אביב

מפרטים חדשים על מותה של הנערה בבית צפאפא עולה כי הנאשם, מג'ד עליאן, טען בחקירתו: ראיתי אותה רועדת אך היא התעקשה להמשיך להשתמש
ורד פלמן
12 בנובמבר 2019
16:20

קונים סמים - ומגיעים למלונית בדרום תל אביב: בתיעוד ממצלמות האבטחה נראים הנערה בת ה-17 מרים פרץ שמתה ממנת יתר בבית צפאפא ומג'ד עליאן, הנאשם בהדחתה לשימוש בסמים - יום לפני מותה. עליאן נראה בצילומים קונה את הסמים בעוד פרץ מאחוריו. בתיעוד אחר נראים השניים מגיעים למלונית בדרום תל אביב שבה שהו יום לפני מותה.


מפרטים חדשים אודות חקירתו של עליאן עולה כי הוא סיפר לחוקרים שכשהגיעו לביתו הנערה רעדה, ולדבריו היה לה התקף אפילפסיה. היא ביקשה ממנו לצרוך עוד מנת סם, והוא אמר לה שכדאי לשמור לבוקר אבל היא, לדבריו, התעקשה ובגלל שזה היה הכסף שלה לא היה לו נעים.  

"ראיתי אותה רועדת לאחר מכן וחשבתי שזה אפילפסיה", המשיך לספר. "היא נרדמה. הייתי בקריז, לקחתי 200 שקל מאחותי ועוד 200 שקל שהיו לי ונסעתי לתל אביב".

ביום רביעי האחרון הגישה הפרקליטות כתב אישום נגד עליאן בגין הדחת קטין לסמים והחזקה ושימוש בסמים. האישומים נגד עליאן לא כללו עבירת המתה. על פי האישום השניים נפגשו יום קודם למותה של פרץ בתל אביב, סמוך לתחנה המרכזית, שם נתנה פרץ לעליאן כסף כדי שירכוש סמים מסוג הרואין. לאחר שצרכו כמה מנות סמים עברו השניים לביתו של עליאן בשכונת בית צפאפא. שם הוא נתן לה מנת סם נוספת מסוג הרואין. הנאשם עזב את הבית ופרץ נמצאה מתה לאחר מכן.