אנשים במחסה בעת צבע אדום בשדרות, היום
צילום: אי-פי

הג'יהאד האיסלאמי מאיים: "השעות הקרובות יוסיפו כותרת חדשה לכשלונות נתניהו"

דובר הזרוע הצבאית של ארגון הטרור: "לא נתיר את החזרת מדיניות החיסולים הממוקדים". בצה"ל מעריכים כי הסבב לא נגמר, ושצפוי עוד ירי משמעותי
רועי קייס
12 בנובמבר 2019
21:43

הג'יהאד האיסלאמי איים הערב (שלישי) בהמשך ההסלמה והוציא הודעה באמצעות דובר ארגון הטרור, אבו חמזה: "השעות הקרובות יוסיפו כותרת חדשה לרשימת הכשלונות של ראש הממשלה הטיפש שלא הביא לציונים דבר חוץ מהרס ומלחמה וחורבן". על רקע החיסול של אחד מבכירי ארגון הטרור, אמר  הדובר כי הארגון לא יתיר את החזרת מדיניות החיסולים הממוקדים.

בתוך כך, בעקבות חיסול בהאא אבו אל-עטא, בכיר הג'יהאד האיסלאמי ברצועת עזה על ידי ישראל, בצה"ל מעריכים כי הסבב לא נגמר, ושצפוי עוד ירי משמעותי. דובר הג'יהאד המשיך באיומים: "אנחנו נתרגם זאת בשטח בצורה צבאית, כדי שהאויב יראה את תוצאות חיסול הנהגת ההתנגדות ופעיליה, ואין שום כוח בעולם שיכול למנוע אותנו מלעשות זאת".

מלבד הבכיר בג'יהאד האסלאמי, חוסלו שני מחבלים נוספים בארגון, רעייתו של אל-עטא ומספר פעילי שטח. בד בבד, במקביל לחיסול ברצועה, הותקף בדמשק, על פי פרסומים זרים, ביתו של אכרם עג'ורי - יד ימינו של מנהיג הג'יהאד זיאד נחאלה. 

צבא סוריה אישר כי שני בני אדם נהרגו ותשעה נוספים נפצעו בתקיפת בניין בשכונת אל-מזה בקרבת השגרירות הלבנונית בדמשק. לפי דיווחים בסוריה, המתקפה נועדה לפגוע באכרם אל-עג'ורי, יד ימינו של מנהיג הג'יהאד האיסלמי, זיאד נחאלה, שנמצא בקשר ישיר עם הזרוע הצבאית של הארגון ברצועה.