נתניהו ובנט
צילום: פלאש 90

לפני כניסת בנט למשרד הביטחון – נתניהו תדרך נגדו

נתניהו ביקש משרי הליכוד לומר בתקשורת כי המינוי נבע מהאפשרות שבנט יחבור לגנץ
מיכאל שמש
12 בנובמבר 2019
21:33

ערב כניסת נפתלי בנט לתפקיד שר הביטחון, ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים שיחות טלפון ובהם תידרך את שרי הליכוד לקראת ראיונות בתקשורת בנושא. כך פורסם הערב (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11.

בדבריו נתניהו ביקש מהשרים להסביר בכלי התקשורת כי מינה את בנט בלית ברירה לתפקיד שר הביטחון וזאת לאחר שהגיע אליו מידע כי שר החינוך לשעבר מתכנן חבירה לגנץ. נתניהו אמר לשרים: ״הייתי חייב לסכל את האפשרות הזאת״. לטענת שר בליכוד נתניהו תדרך נגד בנט כדי למנוע ממנו לעשות המון פוליטי על חשבון הליכוד.

בנט נכנס הבוקר לתפקיד שר הביטחון. אמש הוא נועד עם הרמטכ"ל ועם ראש השב"כ, וקיבל מהם סקירות ועדכונים ביחס למבצע המתוכנן. בנט נמצא בבור בקריה החל משעות הבוקר המוקדמות בהתייעצויות והערכות מצב ונשאר שם עם תום ישיבת הקבינט. לפנות בוקר, התקבלה הודעה מצה"ל בדבר חיסולו של בכיר הג'יהאד האיסלאמי ברצועת עזה, בהאא אבו אל-עטא. חיסול שבעקבותיו החלה הסלמה בדרום שהתפתחה להסלמה ביטחונית גם באזורים נוספים בארץ, ושבעקבותיה השר בנט הכריז על מצב מיוחד ביישובים בטווח 80 ק"מ מהרצועה.


בישיבתה השבועית הממשלה אישרה שלשום את מינוי בנט לתפקיד שר הביטחון. זאת לאחר הודעת הליכוד על המינוי ביום שישי האחרון. ראש הממשלה נתניהו חתם מצידו על מכתב התפטרות מהתפקיד בו החזיק עד כה.

לאחר אישור המינוי אמר בנט: "מתוך תחושת אחריות עמוקה לביטחון מדינת ישראל, נעניתי ביום שישי לבקשתו של ראש הממשלה נתניהו לשרת כשר הביטחון. יש לי אמון מלא במערכת הביטחון, בלוחמי צה״ל ובמפקדיו, ובראשם הרמטכ״ל רב-אלוף אביב כוכבי".