כיכר סן מרקו בוונציה
צילום: אי-פי

"תוצאה של שינויי אקלים": גל גאות הציף את ונציה

הגל, השני בעוצמתו בהיסטוריה המתועדת, הציף את הבזיליקה המפורסמת בכיכר סן מרקו וגם את הסמטאות הסמוכות. ראש העירייה: "העלות תהיה גבוהה"
סוכנויות הידיעות
13 בנובמבר 2019
02:13

גל גאות, השני בעוצמתו בהיסטוריה המתועדת, הכה אתמול (שלישי) בעיר ונציה שבאיטליה והציף את הבזיליקה המפורסמת בכיכר סן מרקו. גם הסמטאות הסמוכות הוצפו. ראש העירייה לואיג'י ברוניארו טען: "העלות תהיה גבוהה, זו תוצאה של השינויים האקלימיים".

כיכר סן מרקו מוצפת (צילום: אי-פי)

ראש העירייה הבהיר כי יכריז על אסון והזהיר מפני נזק כבד. גורמים בעירייה ציינו כי הגל הגיע לגובה של 187 סנטימטרים - שבעה סנטימטרים פחות מהגל הגבוה ביותר שהכה בעיר הלגונה בשנת 1966. העיר שוכנת בלגונה שלשפך הנהר פו, לחוף הים האדריאטי. בימי תפארתה הייתה העיר בירת רפובליקת ונציה - מעצמה ימית שהגיעה לשיא כוחה בימי הביניים, ונודעה בשל חשיבותה הרבה באמנות הרנסאנס ובמסעות הצלב.

המים הציפו את כיכר סן מרק במים שהגיעו לגובה של כמטר. בזיליקת סן מרק שנמצאת בכיכר הוצפה בפעם השישית ב- 1,200 השנים האחרונות והרביעית ב-20 השנים האחרונות. בחלקים גדולים באיטליה אירעו בימים האחרונים שטפונות ומזג אוויר סוער, בעיקר בדרום המדינה. החזאים מסרו כי הסערה צפויה להימשך.

תגיות:
איטליה