בנימין נתניה ואחמד טיבי
-

נתניהו התעמת עם חברי המשותפת במליאה, טיבי הטיח: "שקרן"

ראש הממשלה הגיע למליאה במפתיע והתעמת עם חברי הכנסת מהרשימה המשותפת. אחמד טיבי הוצא מהאולם
זאב קם
13 בנובמבר 2019
12:25

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע היום (רביעי) במפתיע למליאה. במהלך נאומו התעמת עם חברי הכנסת מהרשימה המשותפת "לא נאפשר להאשים את צה"ל בפשעי מלחמה". חבר הכנסת אחמד טיבי הוצא מהאולם לאחר שהטיח בנתניהו "שקרן".


ראש הממשלה הוסיף: "תמיד הטרוריסטים יתחבאו מאחורי חפים מפשע, הם רוצים שלא נוכל להילחם בהם. חלק מחברי הכנסת פה עושים דבר בלתי נתפס - הם מגדירים אותם כפושעי מלחמה".  נתניהו סיים את דבריו ואמר כי "ארגוני הטרור פוגעים בכוונה באזרחים ומסתתרים בכוונה מאחורי אזרחים. ואתם (הח"כים הערבים) תומכים בפשעי המלחמה שלהם. אנחנו עושים כל מאמץ למנוע פגיעה בחפים מפשע. מאמץ שאף צבא לא עושה".

חבר הכנסת עופר כסיף התייחס לעימות עם נתניהו ואמר: "נתניהו לא מסתפק בהרעבה, בהרג ובהרס שהוא מטיל על עזה ובפגיעה הקשה בעוטף עזה. היום הוסיף חטא על פשע והגיע למליאה בכדי לשקר ולהסית כדי להצדיק את עצמו. האיש ששולח צבא להפציץ עיר תחת מצור, קורא לאחרים תומכי טרור? יצאנו כי היה מיותר להישאר, אפילו נתניהו לא מאמין לנתניהו".

שר החינוך רפי פרץ התייחס גם הוא לעימות: "יושב במליאה בכנסת ישראל, בזמן שאלפי תושבים נמצאים תחת איום טילים, תלמידים שלא הלכו לבית ספר, אזרחים שלא חלק מהלחימה מאוימים על ידי ארגוני טרור, הצבא נמצא בלחימה ומה שיש לחברי הכנסת של הרשימה המשותפת זה להגן על אותם טרוריסטים שמנסים לפגוע בנו. מופע מביש. אבן מאסו הבונים הייתה לראש פינה״.

קודם לכן, בפתח ישיבת הממשלה הבוקר שלח נתניהו מסר מאיים לג'יהאד האסלאמי. לדבריו: "אנחנו ממשיכים להכות בג'יהאד לאחר שחיסלנו את המפקד הבכיר של הארגון ברצועה. הוא היה אחראי לרוב הפיגועים שיצאו מהרצועה. אמרתי אתמול שפנינו לא להסלמה אבל אנחנו נגיב על כל תקיפה. מוטב שהג'יהאד יבין זאת עכשיו לפני שיהיה מאוחר בשבילו. אני מבין שהם מתחילים להבין זאת. אנחנו נחושים להילחם ולהגן על עצמנו". 


נתניהו הוסיף: "אם הם חושבים שהירי הזה יפגע בנחישות שלנו - הם טועים. הם יכולים להפסיק את התקיפות או להמשיך לספוג. אנחנו רואים שמי שמקשיבים לפיקוד העורף לא נפגעים - מבקש להמשיך להקשיב. נמשיך לעשות הכל כדי להגן על ביטחון ישראל".