בית החולים הדסה עין כרם
צילום: הדס פארוש, פלאש 90

המנהל בהדסה עין כרם שנחקר בחשד להטרדות מיניות - פרופ' רון כרמלי

עובדת לשעבר בבית החולים שהגישה תלונה נגד מנהל מחלקת כירורגית כלי דם: "הוא אמר לי תפתחי את המעיל שנראה את החזה שלך". כרמלי סירב להגיב
ורד פלמן
13 בנובמבר 2019
16:12

מנהל המחלקה מבית החולים הדסה עין כרם בירושלים שנחקר בחשד להטרדות מיניות הוא פרופסור רון כרמלי, מנהל המחלקה הכירורגית כלי דם. כך הותר היום (רביעי) לפרסום. על פי החשד, פרופסור כרמלי השמיע אמירות בעלות אופי מיני לעבר עובדת בבית החולים ובאוזני סטודנטיות. הדברים נחשפו בתחקיר חדשות 13. פרופ' כרמלי נחקר במשטרה ביום שני.

העובדת שהגישה נגדו את התלונה במשטרה טענה, בין השאר, כי כרמלי אמר לה: "תפתחי את המעיל שנראה את החזה שלך. אם הוא גדול מכף היד שלי את לא מתאימה". האישה עבדה בבית החולים אך הגיע לריאיון עבודה אצל כרמלי מכיוון שמנהלה יצא לפנסיה. כרמלי טען בחקירתו כי הדברים נאמרו בהלצה. החוקרים ביקשו מהאוניברסיטה העברית להעביר להם את פרטי הסטודנטיות שדיווחו על האמירות הפוגעניות של כרמלי, אך הן סירבו.

מבית החולים הדסה עין כרם נמסר בתגובה: "על פי הידוע להנהלת הדסה, כנגד פרופסור כרמלי עומדת תלונה אחת בלבד אותה הגישה עובדת שפוטרה, מטעמיה שלה. אנו סומכים על משטרת ישראל העושה עבודתה בחקירת הנושא". כרמלי סירב למסור תגובה.

עו"ד אלי כץ, המייצג את המתלוננת בפרשה מסר בתגובה: "יש להצר על התייצבותה של הדסה לצידו של החשוד הבכיר ולא לצידה של המתלוננת הזוטרה, תוך ניסיונות להטיל בה דופי. האמירה כי יש 'רק' תלונה אחת במשטרה, כלשונה של הודעת הדסה, מקוממת - זו תלונה אחת יותר מדי. חבל שעם התקדמות הרפואה לא חלה התקדמות גם בנושאים של מוגנות נשים מפני הטרדות. מכל מקום לא נניח לטאטא את התלונה מתחת לשטיח, יהא הנילון בכיר ככל שיהיה".