רוני אלשיך
צילום: פלאש 90

אלשיך: "כבר שנה אין מפכ"ל למשטרה, זה מזעזע"

המפכ"ל לשעבר תקף את העובדה שטרם מונה לו מחליף: "איש אינו פוצה פה"
אמוץ שפירא
14 בנובמבר 2019
10:12

מפכ"ל המשטרה לשעבר רוני אלשיך התייחס היום (חמישי) בכעס לעובדה שכבר שנה הארגון מתפקד ללא מפכ"ל. אלשיך סיים את תפקידו ב-2 בדצמבר 2018 ומאז מכהן בתפקיד ממלא מקום המפכ"ל ניצב מוטי כהן. בהקשר זה אמר אלשיך בהרצאה שנשא באוניברסיטת חיפה: "בעוד שבועיים אין מפכ"ל כבר שנה ואין פוצה פה ומצפצף. המצב מזעזע מבחינה דמוקרטית ומבחינת פגיעה בעצמאות המשטרה".

כזכור, לאחר פרישתו של אלשיך כשל ניסיונו של השר גלעד ארדן למנות לתפקיד את משה (צ'יקו) אדרי. בסוף חודש נובמבר 2018, החליטה הוועדה למינוי בכירים לפסול את מועמדותו של אדרי לתפקיד המפכ"ל. זאת על רקע ממצאי בדיקת הפוליגרף שעבר ודוח של מבקר המדינה בנוגע להתנהלות אגף התנועה בעת שאדרי עמד בראשו. 

מאז ההודעה על הבחירות בדצמבר 2018, עם כינונה של ממשלת המעבר, נושא מינוי המפכ"ל אינו מקודם וממתין להקמת הממשלה החדשה. שר לביטחון הפנים גלעד ארדן החליט להמתין עם הגשת מועמד קבע לתפקיד, והסביר כי מינוי שיתקיים בתקופה זו יסבול מחוסר ודאות - הן בהיבט המשפטי והן בהיבט הציבורי. "הדיון הציבורי בעת הזו לא יעסוק בשיקולים המקצועיים, והבסיס לו עלול לנבוע משיקולים פוליטיים ולא מטובת המשטרה", הבהיר השר.